USK v akci a první výhra Levhartic

Hned čtyři zápasy čtvrtého kola byly na programu v pátek večer v rámci Chance ŽBL. Dařilo se favoritům, některé výhry se ale nerodily lehce. Souhrn zápasů čtvrtého kola ukončí v sobotu odpoledne duel pražské Slavie s Žabinami Brno.

USK zpět v akci

Druhé utkání v sezóně mají za sebou hráčky USK Praha. Obhájkyně titulu zdolaly i přes pomalejší start doma Ostravu 79:37 a dál protahují sérii bez porážky.

Ostravský celek ale zároveň může být spokojený zejména s první patnáctiminutovkou utkání. Hostující tým se ujal vedení ve třetí minutě košem s faulem Američanky Mullings a vedl až o sedm bodů, těsné vedení Ostravy svítilo na tabuli skóre ještě v polovině druhé čtvrtiny. Pak už se rozstřílela ofenziva Pražanek a pomohla favoritkám ke dvoucifernému poločasového vedení. V druhé půli už měl domácí tým hru pod kontrolou. Navíc Ostrava ani jednou neskórovala za celou třetí čtvrtinu a oslabený USK si tak připsal málo vídaný výsledek čtvrtiny 26:0.

Střelkyní zápasu byla Simona Sklenářová s 19 body, navíc doskočila i devět míčů. Sedmnáct bodů s deseti doskoky dodala María Conde, Valériane Vukosavljevič zaznamenala 16 bodů. Ostravu vedla s devíti body Adéla Smutná. V protrápeném utkání z pohledu střelby zaznamenaly oba celky dohromady jen dvě úspěšné trojky.

Hradec zabral po půli

Ani velmi dobrý první poločas nestačil k lepšímu výsledku basketbalistkám Strakonic na domácí palubovce proti Hradci Králové. Východočešky nakonec vybojovaly zlepšeným výkonem v druhé půli výhru 55:77.

Přitom Jihočešky v první půli kontrolovaly hru a ani jednou neprohrávaly. Až těsně před přestávkou Lvice dokázaly srovnat skóre a do půle si odnesly nejtěsnější ztrátu. Strakonice si dokázaly ještě pět minut udržet vedení, než přišel velký nápor Lvic, který přinesl dvouciferné vedení favoritkám. To zápas zlomilo a Strakonice už nedokázaly kontrovat.

Lvice předvedly výrazně lepší úspěšnost střelby za dva i za tři body, navíc ztratily méně míčů. Vyrovnanou ofenzivu Hradce vedla se čtrnácti body Kateřina Zeithammerová, o bod méně dodala Martina Pokorná. Strakonice se spoléhaly na dvanáct bodů Michaely Jánské a deset bodů s jedenácti doskoky Luisy Vydrové.

KP veze venkovní výhru

Stále bez porážky jsou i po třetím ligovém utkání basketbalistky KP Brno. Svěřenkyně trenérky Marcely Krammer zvítězily na palubovce Trutnova 84:72. Východočešky mají jako jedny z mála týmů odehraný kompletní počet čtyř utkání, zvítězily zatím v jediném.

Trutnov se v utkání držel velmi dobře v úvodní pětiminutovce, kdy bylo skóre 11:11. Pak Královopolanky přitlačily na obou koncích palubovky a o tři minuty později už Dominica Hynková posílala Brňanky do dvouciferného vedení. Ve druhé čtvrtině jako na houpačce vzrostl náskok na třináct bodů, aby pak přišla nejlepší fáze domácích v zápase a Američanka Fisher mohla dvě minuty před poločasem srovnat skóre, netrefila druhou šestku a KP sérií 10:2 získalo duel zpět pod kontrolu.

Druhá půle však probíhala podobně jako ta první, když náskok Brňanek nejprve vzrostl na čtrnáct bodů, jenže Trutnov na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny předvedl další stíhací jízdu, která je přiblížila zpět na rozdíl dvou bodů. V klíčové chvíli Královopolanky znovu zabraly a získaly si zpět mírný náskok, který jim vydržel až do koncovky.

KP si výhru získalo lepším doskakováním, ostatní statistické ukazatele byly velmi vyrovnané, Trutnov opravdu dlouho sahal po vyrovnané koncovce. Střelkyní zápasu byla s 18 body hostující Kateřina Galíčková, Anežka Kopecká přidala 16 bodů a deset doskoků. Adéla Vítová nastřílela za Trutnov patnáct bodů.

První výhra Levhartic

V souboji dvou týmů bez výhry se podařilo získat první radost v tomto ligovém ročníku basketbalistkám Chomutova, které vyhrály na čtvrtý pokus. Jejich soupeřky ze Slovanky mají po porážce 69:88 bilanci 0-2.

Po vyrovnaném prvním poločase přišel nápor Levhartic ve třetí čtvrtině, kdy dokázaly nastřílet šestadvacet bodů a získaly si dvouciferné vedení. Přitom na přelomu obou poločasů ztratily devítibodový náskok a krátce po přestávce Slovanka dokonce vedla, než přišla ofenzivní smršť Levhartic a duel se zlomil. V poslední čtvrtině už Levhartice kontrolovaly náskok, aby mohly v závěru slavit první výhru.

Slovanku porazilo čtyřiadvacet ztracených míčů, Levhartice soupeřky přeskákaly o deset doskočených míčů. Střelecky zazářila Michaela Krejzová 24 body a devíti doskoky, Američanka Wynn-Pollard dodala 22 bodů a 12 doskoků. Tahounkou Slovanky byla se 17 body a 12 doskoky Destiny Campbell.