USK v Brně jen na skok, Jones se už rozjela

Na cestě do finále RENOMIA Ženské basketbalové ligy nehodlá ZVVZ USK Praha ztrácet čas. K venkovnímu zápasu semifinálové série s KP Brno se zastavil po čtvrtfinálové výhře v Ostravě. Odehrál ho méně než 16 hodin po konci rozhodujícího duelu se Sportovní basketbalovou školou a uspěl v něm 92:50. Další zápasy oba soupeře čekají v Praze.

Využijme nyní slov z webu KP Brno:

"Basketbalistky USK musí termínově skloubit českou ligu a Final 4 Euroligy, proto je dohodnuto, že cestou z Ostravy přespí v pátek v Brně a v sobotu od 11 hodin v nové hale Vodova rovnou nastoupí proti KP. Další dva zápasy se odehrají příští týden v pražské SH Královka.

Královopolanky využily neočekávanou pauzu (původně se měly oba semifinálové souboje rozehrát už tuto středu) zejména k doléčení zdravotních neduhů a k regeneraci nejvytíženějších hráček, přesto se 2-3 opory do semifinálové série s velkou pravděpodobností nezapojí a také z tohoto důvodu se dá očekávat, že všechna utkání s USK spíše poslouží jako příprava na nadcházející důležité souboje o 3. místo (úvodní utkání v Hradci nebo v Žabinách by se mělo uskutečnit 6.4.)."

Královopolanky jsou tedy v podstatě smířeny s prohrou. V jejich dresu se mohou předvést mladé hráčky Ludmila Dudáčková, Petra Malíková a Eva Kopecká a zahraniční posily Natalie Kucowski s Rebeccou Akl.

První zápas série skvěle vyšel nejlepší střelkyni Pražanek i celé ligy Brionně Jones, nastřílela 39 bodů, což je nový rekord sezony. Minula pouze čtyři z 22 pokusů. Alyssa Thomas by znovu ohrožovala triple double, za 23 minut zvládla 11 bodů, 13 doskoků a šest asistencí. Velké výkony od nich můžeme čekat i nadále.

María Conde za 30 utkání v české nejvyšší soutěži zvládla 499 bodů, čeká ji tedy malé jubileum. Tereza Vyoralová má už na kontě 750 asistencí, na desátou pozici historického pořadí, kterou drží Markéta Bednářová, ztrácí jen pět zápisů.

Radostí pro trenérku Natálii Hejkovou je návrat Dragany Stankovič po zranění, nejvyšší žena kádru zvládla v pátek v Ostravě přes 20 minut a 17 bodů, v sobotu v Brně navázala 15 minutami a sedmi body.

První semifinále se hraje v úterý 29. března od 18 hodin v Praze v hale Královka.

Druhé semifinále se hrálo v sobotu 26. března v Brně v hale ve Vodově ulici a skončilo 50:92.

Třetí semifinále se hraje v pátek 1. dubna od 19 hodin v Praze v hale Královka.

Případné čtvrté a páté semifinále zatím nemají čas a datum konání.