USK vyhrál v Polsku a jde na Fenerbahce

Basketbalistky ZVVZ USK Praha v závěrečném kole základní části Euroligy vyhrály 79:74 na hřišti Polkowic a obsadily konečné druhé místo ve skupině A. Ve čtvrtfinále se utkají s třetím týmem skupiny B Fenerbahce Istanbul.

Pražanky přijely do Polska bez rozehrávačky Leticie Romero a trenérka Natália Hejková tak musela improvizovat se sestavou. Především se ale českým mistryním nepovedlo zachytit úvod zápasu a měly problémy v útoku i obraně. Polkowice si proto vypracovaly náskok až o 14 bodů.

Od druhé čtvrtiny ale Pražanky obranu zlepšily a začaly manko stahovat. Ve druhé půli se pak utkání změnilo v přetahovanou o každý bod. Důležitou roli hrály obě pivotky USK Marija Režano a Alyssa Thomas, které držely tým na doskoku a prosazovaly se i v útoku.

Čtyři minuty před koncem dala důležitý koš s faulem Valériane Ayayi a poslala USK do vedení, které už český celek udržel zejména díky dobré obraně.

Výhra je o to cennější, že lavička USK přispěla jen dvěma body. Režan táhla tým 22 body a 12 doskoky. Double double si připsaly i Thomas za 14 bodů a 14 doskoků a Ayayi za 11 bodů a 13 doskoků. Kateřina Elhotová přidala 17 bodů.

Ve skupině B skončilo třetí Fenerbahce a i s českou reprezentantkou Kiou Vaughn narazí na USK. První zápas se bude hrát 5. března v Praze, odveta 8. března v Turecku. Případný třetí zápas by se hrál 13. března opět v Praze.