USK začal poháry výhrou, KP Brno padlo v Maďarsku

Ligové šampionky USK mají za sebou úspěšný vstup do nové sezony Euroligy. Zvítězily totiž na palubovce ruského Orenburgu 83:78.

Basketbalistky USK do zápasu skvěle vstoupily. Vstřelily prvních sedm bodů zápasu a ve skvělé hře pokračovali i celou první čtvrtinu, ve které jejich náskok narostl až na osmnáct bodů (26:8).

Pak ale jako by přestaly Pražanky hrát a dovolily domácím vrátit se rychle zpět do zápasu. Orenburg totiž vstoupil do druhé desetiminutovky výrazně aktivněji, dovolil USK za prvních pět minut jen jeden koš z pole a srovnal skóre. Ruský celek šel i na chvíli do vedení, konkrétně na devatenáct sekund, pak se ale naštěstí hostující hráčky probudily a do přestávky si donesly čtyřbodový náskok.

USK pak pokračoval ve velmi dobrém výkonu i po poločasové pauze a znovu si získal zpět dvouciferný náskok. Rusky se pokoušely na soupeře dotírat a tvrdou obranou hostující hráčky trápily, blíž, než na pětibodový rozdíl se ale dostat nedokázaly.

Největší měrou přispěla k výhře nová posila USK Alyssa Thomasová, která byla s 21 body a 15 doskoky nejlepší hráčkou zápasu. Valériane Ayayiová k 11 bodům přidala i šest doskoků a sedm asistencí. Tým dobře dirigovala i rozehrávačka Teja Oblaková. Hodně vidět byly i české reprezentantky. Alena Hanušová dala 15 bodů, Kateřina Elhotová přidala 14. Orenburg vedla s 19 body a 11 doskoky Brionna Jones.

Další zápas sehraje USK za týden v italském Schiu. Doma se v Eurolize představí poprvé 7. listopadu proti Bourges.

Brno padlo v Maďarsku

Vstup do pohárové Evropy naopak nevyšel brněnskému KP, které v úvodním duelu Eurocupu nestačilo na palubovce maďarské Miškolce 59:77.

Brňanky se držely v Maďarsku osm minut, po kterých byl stav vyrovnaný 12:12, pak ale domácí zakončily první čtvrtinu sérií 6:0 a ve druhé desetiminutovce duel zlomily. Další období totiž vyhrál domácí celek jasně 26:11 a o dvouciferný náskok už do konce nepřišel. Vedení se prakticky po celou druhou půli drželo nad dvaceti body a Královopolankám se nedařilo dostat na dostřel. Poslední čtvrtinu sice hostující hráčky vyhrály, ale na víc, než kosmetickou úpravu skóre to nestačilo.

Brno nemělo žádnou dvoucifernou střelkyni, na devíti bodech se zastavily Jasmine Gill a Ludmila Dudáčková, po osmi přidaly Eva Kopecká, Michaela Stará a Dovile Saurazaite.

Další zápas čeká KP za týden doma s Benátkami.