USK zničil Fenerbahce a vrací se do Final4

Basketbalistky USK Praha zvítězily i ve druhém čtvrtfinálovém utkání Euroligy proti Fenerbahce a po dvou letech se vrací do Final4. V Istanbulu uspěly 77:65 a po úterní domácí výhře 76:54 zvítězily v sérii 2:0 na zápasy. Na závěrečném turnaji si o finále zahrají s lepším z dvojice Dynamo Kursk - Polkowice.

Pražanky měly stejně jako v úvodním duelu skvělý vstup do zápasu, daly prvních jedenáct bodů utkání a brzy si vypracovaly náskok až o 22 bodů. Jediný krizový moment přišel ve třetí čtvrtině, ve které hráčky USK na chvíli polevily v koncentraci a dovolily Fenerbahce snížit na rozdíl osmi bodů. Svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové ale nápor domácího celku ustály a šňůrou 11:0 soupeře definitivně zlomily. Nejlepší český tým si tak ve Final4 zahraje počtvrté za posledních pět let a pokusí se navázat hlavně na vítězství z roku 2015.

Velkou zásluhu na výhře měla nejlepší střelkyně zápasu Valeriane Ayayi, která si 25 body vyrovnala maximum v této sezoně. Blízko triple double byla Alyssa Thomas, která zaznamenala 13 bodů, 10 doskoků a 8 asistencí, na jedenáct bodů se dostala Kateřina Elhotová. Poražené vedla Kelsey Plum se 17 body, česká reprezentantka Kia Vaughn zaznamenala za šestnáct minut jen dva body.