USK znovu zastavil ruský gigant

Basketbalistky USK Praha v Eurolize podruhé v této sezóně narazily a znovu podlehly ruskému gigantovi z Jekatěrinburgu. Český tým na obhájkyně titulu tentokrát vůbec nestačil a v Rusku podlehly 65:88.

Pražankám hrajícím stále bez zraněné Kateřiny Elhotové utekl zápas hned v úvodní čtvrtině, když prohrály závěr čtvrtiny 15:4 a rychle ztrácely třináct bodů. Nedařilo se hlavně v útoku, když je šestnáct nastřílených bodů na skvělou ofenzivu USK velmi málo. Svěřenkyně trenérky Hejkové ztrácely dvouciferně i v úvodním vzájemném zápase v Praze, tehdy se však dokázaly dostat zpět do hry, což se jim v Rusku vůbec nepodařilo. Po relativně vyrovnané druhé čtvrtině po přestávce znovu propadly a rozdíl se blížil třicetibodové hranici. V závěru se tak už prakticky jen dohrávalo. Útočné trápení USK potvrzuje také pouze jedna úspěšná střela za tři body, kde citelně chyběla právě Elhotová.

Hvězdou zápasu byla belgická pivotka ve službách domácích Emma Meesseman, která nastřílela USK 20 bodů. Doplnila ji se 17 body Allie Quigley. Pražanky hrající v sedmi hráčkách nemohly za celý zápas najít střeleckou oporu, bodově je vedla Španělka Ouviňa se 24 body, Brionna Jones zvládla 12 bodů a 10 doskoků, Veronika Voráčková se blýskla solidním výkonem a 11 body. Bohužel se střelecky trápily Alyssa Thomas i Valériane Vukosavljevič, které dohromady daly jen 9 ze 33 střel.

Pražanky i tak mají jistý postup do další fáze, k jistotě druhého místa nesmí jen v Orenburgu, kam cestují přímo z Jekatěrinburgu, prohrát o 15 a více bodů.