USK zvítězil i potřetí a slaví titul

Basketbalistky ZVVZ USK Praha jsou poosmé v řadě mistryněmi ČR. Ve třetím finálovém utkání zdolaly KP Brno 80:50 a ukončily sérii podle očekávání v nejkratším možném čase. Už pět sezon tak nepoznaly v ŽBL hořkost porážky.

Brňanky v úvodních dvou duelech série vždy dobře začaly a vyhrály první čtvrtinu, tentokrát však USK nechtěl dopustit ani nejmenší možnost překvapení a od začátku se ujal vedení. Pražanky vstřelily prvních patnáct bodů zápasu, na první koš Ilony Burgrové hostující hráčky čekaly více než šest minut.

Ve druhé desetiminutovce se Brňanky zlepšily na obou koncích palubovky a dokázaly alespoň zastavit bodový propad. Střelecky se chytily zkušené veteránky Edita Šujanová s Ilonou Burgrovou a v poločase to bylo o přijatelných devatenáct bodů.

Po přestávce se už na obou stranách hodně střídalo a zahrály si všechny hráčky z lavičky. Žádná z hráček tak neodehrála přes třicet minut.

Nejlepší střelkyní zápasu se stala jasně švédská pivotka ve službách USK Amanda Zahui, která nastřílela 24 bodů s téměř perfektní střelbou v pole 12/10. Dvanáct bodů nastřílela další pivotka Marija Režan, jedenáct přidala Alena Hanušová. Na devět bodů, devět asistencí a čtyři zisky se dostala nejužitečnější hráčka finálové série Marta Xargay. Brňanky vedla s 15 body Edita Šujanová, jedenáct přidala Ilona Burgrová, devět Sonia Ursu.