USK zvítězil i v Itálii a v Eurolize má dvě výhry

Basketbalistky ZVVZ USK Praha uspěly i v druhém venkovním utkání v nové sezoně Euroligy žen. Na hřišti italského Familia Schio zvítězily 69:50 a rázně tak vykročily za svým cílem v podobě postupu ze skupiny.

Pražanky v Itálii vedly téměř celý zápas, ale v první půli s nimi domácí hráčky ještě držely krok. Většinu prvního poločasu byly sice hráčky USK ve vedení, ale nedařilo se jim soupeře zlomit. Povedl se jim ale přelom prvního a druhého poločasu, kde předvedly hostující hráčky bodovou šňůru, kterou táhla kapitánka Kateřina Elhotová, a vytvořily si dvouciferné vedení. To už nepustily, a naopak v poslední čtvrtině náskok ještě navýšily až na 22 bodů, takže mohly závěrečné minuty v klidu dohrávat.

Klíčovými postavami zápasu byly pro USK pivotky. Alyssa Thomas byla se 17 body nejlepší střelkyní, Marija Režan a Valeriane Ayayio se shodly na 14 bodech, Režan přidala i 11 doskoků. Kateřina Elhotová přidala 12 bodů.

Pražanky daly zpod koše o 20 bodů více než domácí tým, a to i přesto, že Schio vyhrálo na útočné doskoky 17:10. Klíčem k úspěchu byla padesátiprocentní úspěšnost střelby za dva body.

Příští týden ve středu se hráčky USK poprvé představí doma proti Bourges.