Úspěšná premiéra Březinové

Dvěma zápasy pokračoval netradičně v úterý program RENOMIA ŽBL. Dvakrát se dařilo brněnským týmům, které si vezou jako favorité jasné výhry z palubovek soupeřů.

Vítězná premiéra Březinové

Úspěšný debut si ve staronovém dresu KP Brno odbyla reprezentační pivotka Renáta Březinová, která pomohla 12 body a 8 doskoky k výhře nad Slovankou 85:56.

Po solidně zvládnuté první čtvrtině, ve které domácí basketbalistky v Benešově několikrát vedly, se začala karta obracet krátce před poločasem, když svěřenkyně trenéra Dušana Medveckého zlepšily obranu a poprvé odskočily do dvouciferného vedení. Na to se domácím hráčkám ještě podařilo krátce zareagovat, pak se ale projevila větší kvalita Královopolanek, které se chystají na domácí skupinu EuroCupu a ve druhé půli už nebylo o vítězství hostujících hráček pochyb.

KP mělo jasnou převahu na doskoku (48:28) i v asistencích (20:7) a vysoký počet ztracených míčů (24) zachránily výbornou střelbou včetně deseti trefených trojek. Březinovou, která se trefila zpoza oblouku hned třikrát, přestřílela Teniya Page s 19 body, do dvouciferných čísel se dostaly ještě čtyři další Brňanky. To Slovanka se opírala výhradně o 22bodovou Petru Malíkovou.

Rychlý start Žabin

Bleskově rozhodly o své výhře na palubovce Trutnova basketbalistky Žabin Brno, když na soupeřky vlétly hned v první čtvrtině a zvítězily 103:53.

Zraněními sužovaný Trutnov nezachytil start zápasu, a hlavně mezi šestou a desátou minutou bylo na palubovce spíš jen jedno družstvo. V deváté minutě Kateřina Galíčková poslala Žabiny do trháku 30:9 a bylo prakticky rozhodnuto. Kromě krátké pasáže mezi první a druhou čtvrtinu už rozdíl pod dvacetibodovou hranici neklesl a Žabiny tak mohly nejen kontrolovat výhru, ale také dát prostor všem osmi hráčkám, které do Trutnova přivezly. Kromě Michaely Vondráčkové (8 bodů, 7 doskoků, 7 asistencí) se všechny hráčky dostaly do dvouciferných čísel v čele s Klárou Křivánkovou a jejími 18 body, jedenácti doskoky a sedmi asistencemi. Trutnov vedla s 12 body Anna Rylichová.