Úspěšná slávistická odveta

Když Levhartice Chomutov doma v úvodním ligovém kole zaskočily pražskou Slavii, dočkala se zaplněná hala v Chomutově zřejmě největšího překvapení dosavadního ročníku RENOMIA ŽBL. Až do desátého kola si musely Slávistky počkat na odvetu, ta se jim však podařila dokonale a Slavia vyhrála 87:59. Pražanky, které doma ještě neprohrály, na soupeře před nadprůměrně zaplněnou halou v Edenu vlétly a snažily se rozhodnout zápas co nejrychleji. Po dvou minutách vedly 9:0, v páté minutě byl rozdíl poprvé dvouciferný. Ligový nováček jako by ztrácel půdu pod nohama a hráčky v modrém nedokázaly na agresivní hru soupeřek odpovídat.

Ve druhé čtvrtině se dokázaly Levhartice ještě zkoordinovat a dostat se na rozdíl šesti bodů, za posledních pět minut prvního poločasu ale daly hostující hráčky už jen dva body a po sérii 11:2 najednou prohrávaly o patnáct bodů. Tam se zřejmě zápas definitivně zlomil, protože Pražanky ovládly třetí čtvrtinu 27:14, dostaly rozdíl ke 30 bodům a mohly si dovolit v závěru ubrat nohu z plynu.

Šest dvouciferných střelkyň vítězek vedla se 17 body a 9 doskoky kapitánka Petra Bakajsová, o bod méně zvládla Kamila Hošková. V dresu Chomutova se dostala do dvouciferných čísel jen pivotka Tereza Vorlová s 10 body, nová posila ze Žabin Karolína Malečková zvládla pět bodů, šest asistencí a čtyři zisky.