Úspěšný comeback pro KP

Basketbal je zpátky. Poprvé od desátého října se odehrál zápas RENOMIA ŽBL, když se do akce pustily v dohrávce čtvrtého kola KP Brno proti Slovance MB. Zápas zvládlo domácí Brno, když dokázalo zvýšeným tlakem ve druhé půli otočit zápas k výhře 87:61.

Královopolanky přitom nemohly v posledních dnech trénovat v kompletní sestavě, když se teprve včera večer vrátila domů členka reprezentačního kádru Sarah Beránková, jen krátce před ní se k týmu připojila slovenská reprezentantka Veronika Remenárová. Premiéru v brněnském dresu si navíc odbyla americká rozehrávačka Teniya Page.

Slovanka sice rychle prohrávala 2:12, pak se ale Středočešky rozehrály, a hlavně skvělou ofenzivou ve druhé čtvrtině skóre otočily. Těsně před přestávkou vedly až o devět bodů. Do druhé půle ale vstoupilo KP s výrazně lepším útokem i obranou a postupně duel otočilo na svou stranu. Ve čtvrté čtvrtině už bojovná Slovanka odpadla a KP mohlo v klidu kontrolovat pohodovou výhru.

K té pomohla nejvíc Page, která při premiéře nastřílela 17 bodů, o tři body méně zvládla Kateřina Zohnová. Remenárová s Beránkovou se složily po návratu z repre povinností na 22 bodů. Slovanku vedla se 13 body Petra Malíková, na dvanáct se dostala Eliška Brejchová.