Úspěšný vstup Slavie

Vítězný první duel sezóny si připisují na své konto basketbalistky Slavie, které přehrály v úvodním kole v domácí hale Rokytka soupeřky ze Strakonic hladce 83:50. Proti svému bývalému klubu tak neuspěl nový trenér Strakonic David Zdeněk, naopak uspěl bývalý lodivod KP a nový kouč Pražanek Dušan Medvecký.

Strakonice v posledních letech sbírají výhra jen těžko a s mladým kádrem jen těžko mohou pomýšlet na nějaké vyšší postavení v tabulce. Jihočešky ale přitom do sezóny vstupily dobře a ve druhé minutě vedly 9:2. Pak se ale domácí celek zahřál na provozní teplotu a do konce čtvrtiny už otočil na sedmibodové vedení ve vlastní prospěch.

Od té doby Slavia zápas kontrolovala. Lépe doskakovala a vyrážela do rychlých brejků, navíc trefily Pražanky za utkání jedenáct trojek. Ani tak tolik nevadilo, že střílí menší počet trestných hodů, Strakonice totiž trápily ztráty, kterých spáchaly třiadvacet. Od druhé čtvrtiny neměl hostující tým silnější fázi zápasu, která by jim dal šanci snížit rozdíl, a ještě Slavii potrápit, a nakonec hostující hráčky prohrávaly až o 34 bodů.

Pětici dvouciferných střelkyň Slavie vedla se sedmnácti body Eliška Mircová, na šestnácti se shodly Štěpánka Ježková a americká posila Brandy Shavon Beasley. Ani jedna strakonická hráčka se do dvouciferných čísel nedostala, na sedmi bodech se ale shodlo hned trio Natálie Horsáková, Sára Lišková a Anna Rosecká.