Útočné trápení pro Ostravu

Ani na osmý pokus v letošním ročníku Chance ŽBL nezískaly hráčky Strakonic první výhru. V předehrávce osmnáctého kola sahaly Jihočešky po úspěchu, ale nevyšla jim druhá půle a padly 44:57.

Na utkání bylo vidět, že oba týmy v posledních dnech více trénovaly a docela dlouho nehrály, některé části hry byly dost „rezavé“, zejména na útočné polovině. První do mírného náskoku odskočila Ostrava, když dovolila za prvních šest minuto domácím hráčkám jen čtyři body. Náskok Ostravy byl několikrát až na devíti bodech, naposledy pět minut před poločasem, ale dvoucifernou hranici nepřelezl, a naopak závěr první půle byl nejlepším úsekem Strakonic v zápase a série 11:1 znamenala pro domácí celek dokonce poločasové vedení. To bohužel pro domácí hráčky dlouho nevydrželo, protože za celou třetí čtvrtinu daly Strakonice pouhé tři koše z pole a celkem šest bodů. Ostrava sice také nijak nezářila, ale vedení ve svůj prospěch otočit zvládla. Ofenziva domácích se výrazně nezlepšila ani v poslední čtvrtině, kdy už se domácím ani nepovedlo duel výrazně zdramatizovat.

Jak byla velmi slušná z obou stran střelba za dva body, tak se oba celky trápily z trojky (Strakonice 9/0) a i z šestek. Hromadná úspěšnost 34/16 z trestných hodů značí, že pár šestek mohlo zápas docela zlomit na jednu i druhou stranu.

Střelkyní zápasu byla domácí Luisa Vydrová, která zvládla 20 bodů a doskočila devět míčů. Žádná její spoluhráčka nepřekonala hranici sedmi bodů. Ostravu vedla šestnáctibodová Anacia Wilkinson, která si připsala i deset doskoků, Adéla Smutná dala dvanáct bodů. Ligový ročník pokračuje příští středu duelem Žabin s Chomutovem.