Vary po boji udolaly U19 Chance

Karlovy Vary potvrdily roli favorita a zdolaly v předehrávce patnáctého kola v domácím prostředí poslední tým tabulky U19 Chance 77:66. Udržely si tak naději na postup do play-off.

Domácí hráčky ani jednou v zápase neprohrávaly, ale ani tak se jejich výhra nerodila lehce. Po vyrovnané první čtvrtině se v té druhé Lokomotiva poprvé dostala do dvouciferného vedení. Strakonický celek ale zabral a v poločase ztrácel jen osm bodů. Podobně probíhala i třetí čtvrtina, kdy se U19 Chance přiblížilo na rozdíl pěti bodů a Vary zase utekly do dvouciferného náskoku. Poslední pokus o zvrat přišel sedm mnut před koncem, kdy Jeništová trojkou snížila na 60:65, blíž už se ale hostující hráčky nedostaly. Zápas byl hlavně duelem dvou střelkyň. Na straně domácích zářila kapitánka Kušlitová, která nastřílela s výbornou úspěšností 31 bodů a přidala i osm doskoků. Do dvouciferných čísel se v dresu Varů dostala už jen desetibodová Jindrová. Za hosty se dařilo Tereze Šípové, která se dostala na 24 bodů a sedm doskoků, ale spotřebovala na ně dvacet střel. Devatenáct bodů přidala Tomšovicová a sedmnáct Jeništová, ale nikdo další nedal více než tři body.

Roman Maleček (trenér Karlovy Vary): „Nervózní utkání se šťastným koncem pro nás. Celý zápas jsme sice vedli, ale dopouštěli jsme se mnoha zbytečných chyb. Bylo odpískáno strašně faulů, takže se hra pořád kouskovala, takže jsme Strakonice nemohli přehrát naší nátlakovou hrou. Strakonicím se podařilo skóre stáhnout, ale dva body jsou doma.“

Petr Martínek (trenér U19 Chance): „Děkujeme domácím za možnost odehrát toto předehrávané utkání a zároveň jim gratulujeme k výhře. Celé utkání bylo vyrovnané a za stavu 60:65 jsme doufali v obrat v utkání. Pochválit bych chtěl mé svěřenkyně za povedené utkání.“