Ve hře jsou první semifinálové matchbally

Tady už půjde o semifinálový matchball. V lepších pozicích jsou před druhým kolem semifinále brněnské Žabiny a pražský ZVVZ USK. Zatímco u obhájkyň titulu se očekává, že si na Eliščině nábřeží dojdou i pro druhé semifinálové vítězství, v brněnském derby se predikce dělají o dost hůř.

Hosté i počtvrté?

Je to zvláštní. V bojích o nadvládu špilberského podhradí je nevýhodou mít za sebou domácí diváky na své palubovce. Letos se zatím pokaždé radoval hostující celek, a to poněkud překvapivě i v prvním semifinále. Žabiny do něj sice postavily jednu z dvojice zraněných klíčových hráček po Final 4 EWBL Petru Záplatovou, ale osoba Kateřiny Zohnové jim měla v soubojích se zkušeností KP chybět. Jenže tady smůla Žabin nekončí. Reprezentační rozehrávačka je znovu na seznamu zraněných hráček, když si ve středečním utkání přetrhla achillovku a do konce sezony už svému týmu nepomůže.

Osud prvního semifinále vzala do svých rukou Michaela Vacková. Ta už v letošní sezoně předvedla několik povedených výkonů, ale její exploze v prvním semifinále nemá obdoby. Celkem totiž vyslala na koš soupeřek sedm tříbodových pokusů a hned šest jich neomylně zamířilo do obroučky. Když navíc přidala i dvojciferný počet doskoků, double double byl na světě.

Pokud chce KP Brno pomýšlet na vítězství a začít plnit roli mírného papírového favorita, bude muset přitlačit v útoku. Jenže právě defenziva Žabin jim zdá se nesedí. Zatím nejofenzivnějším výkonem v brněnském derby zůstává 63 bodů ze začátku března. Ani to ale na výhru nestačilo. Královo pole naopak urvalo výhru ve vyloženě obranářské souboji v únoru na Rosničce (54:51).

Jak dlouho?

Tak zní otázka tázající se na čas, po který bude zápas mezi Lvicemi a pražskými obhájkyněmi titulu vyrovnaný. Už v prvním semifinále se ukázalo, že rozdíl mezi základní částí a play-off je velký. V zápasech základní části do Lvice dokázaly po celou první čtvrtinu doma, resp. první poločas na Královce. Ve středu relativně vyrovnaný stav trval zhruba pět minut.

Pražanky se pod vedením trenérky Hejkové, která bude uvedena do Síně slávy FIBA, připravují na blížící se euroligové Final 4 a zdá se, že jejich forma roste. Ve středu svým výkonem nezvadaly žádným pochybnostem o tom, kdo by měl v sérii kralovat.

Trenérka Ptáčková na druhé straně poslala do hry všechny své hráčky připravené k utkání. Zvláště pro mladé basketbalistky jsou to velmi cenné zkušenosti z konfrontace s jedním ze čtyř nejlepších týmů v Evropě.