Velký zvrat přináší otazníky

Už pouze jedno kompletní kolo a několik dohrávek chybí v základní části Chance ŽBL před startem nadstavby. Sedmnácté kolo uzavřel duel v Ostravě, kde domácí SBŠ celkem překvapivě přehrálo Hradec Králové 91:79 a otevřelo cestu do vyšší nadstavbové skupiny pro Chomutov, který k postupu potřebuje v posledním kole zvítězit na Slavii. Naopak Ostrava může ještě výrazně zabojovat o sedmé místo, které by znamenalo šanci vyhnout se ve čtvrtfinále play off suverénnímu USK.

Ostrava vlétla do utkání ofenzivní smrští a výbornou úspěšnost si udržovala po celou dobu, vždyť trefila polovinu svých pokusů za dva body a trojky střílela se čtyřicetiprocentní úspěšností. Navíc i lépe doskakovala, a to vše domácím přineslo na startu druhé čtvrtiny poprvé dvouciferné vedení, které svítilo na obrazovce ještě pět minut před pauzou. Megasérie Hradce 18:2 duel bleskově otočila, půli ale sedmi rychlými body znovu zavřela Ostrava a měla tak nejtěsnější vedení.

Ve druhé půli pokračoval ve zlepšeném výkonu spíše Hradec, u nějž byla třetí čtvrtina nejlepší v zápase a přinesla mu až devítibodové vedení necelých dvanáct minut před koncem. Ještě šest minut před sirénou držely hostující hráčky šestibodové vedení a vypadalo to, že z těžkého zápasu utečou s výhrou, pak ale přišel naprostý kolaps a Ostrava utkání otočila na hlavu ještě jednou. Tříminutová absence bez bodu pomohla Ostravě do těsného vedení a když pak na koš Kristýny Čuperkové už žádná další hráčka nenavázala (kromě jedné šestky Zeithammerové), ovládla domácí SBŠ poslední minuty poměrem 21:3 a závěr si pohlídala.

Střelkyní zápasu byla sice 28bodová Zeithammerová, ale na druhé straně jí zdatně konkurovala Američanka India Pagan s 25 body (7 doskoků a 6 asistencí), 22 bodů dodala Adéla Smutná.