Ve šlágru osmého kola, který si speciálně vybral i štáb RENOMIA ŽBL veze KP Brno cennou výhru z palubovky nepříjemné Ostravy v poměru 84:65.

Ve šlágru osmého kola, který si speciálně vybral i štáb RENOMIA ŽBL veze KP Brno cennou výhru z palubovky nepříjemné Ostravy v poměru 84:65. Domácí SBŠ zvládla odehrát kvůli pohárovým povinnostem dosud jen čtyři ligové zápasy a týmy ji tak ještě nestihly dostatečně naskautovat. Královopolanky tak nečekalo nic lehkého. Svou kvalitu ale prokázal jediný český účastník EuroCupu hned v první čtvrtině, ve které ani jednou neprohrával a díky šesti bodům v řadě v poslední minutě utekl do mírného náskoku. Na ten nedokázal domácí tým v čele se zahraničními posilami zareagovat a po koši Veroniky Remenárové to bylo ve třinácté minutě o patnáct bodů. Ostravský celek předvedl jeden nápor, a to v závěru druhé čtvrtiny, kterým se přiblížil na osm bodů rozdílu, to ale Brňanky nerozhodilo a v poklidu držely jisté vedení až do závěru.

Velmi dobře rozloženou ofenzivu vítězek vedlo se 14 body trio Veronika Remenárová (osm doskoků), Gabriela Andělová a Michaela Stará. Poražené se opíraly o výkony Sary Dickey (18 bodů) a Tiffany Jones (16 bodů a 13 doskoků).