Vítězný večer KP i USK. Bude stačit?

Výhry si na své konto připsaly oba české týmy, které dnes naskočily do akce v evropských pohárech. Dařilo se jak ZVVZ USK Praha v Eurolize, tak v EuroCupu brněnskému KP. Zítra je v dalších zápasech pokusí napodobit Žabiny Brno a SBŠ Ostrava.

KP zvítězilo zřejmě o málo

Druhou výhru v základní skupině EuroCupu si připsaly basketbalistky KP Brno, když i podruhé zdolaly islandský Haukar, tentokrát doma 60:53.

Brňanky věděly, že potřebují výhru co nejvyšším rozdílem kvůli snaze o postup ze třetího místa, což se však příliš nepodařilo, když KP nedokázalo navázat na devatenáctibodovou výhru z Islandu. Královopolanky totiž vstoupily do zápasu hrůzostrašně, nechaly soupeřky rozstřílet a musely stahovat až dvanáctibodovou ztrátu. Už do přestávky se díky zlepšené obraně, které povolila soupeřkám v druhém období jen čtyři body, dostaly zpět do hry, pak ale na zlepšený výkon nedokázaly dostatečně navázat, aby soupeřky setřásly a nejvyšší vedení domácích bylo devítibodové. Klíčová pro výhru Brňanek byla převaha ve vymezeném území, když v této části hřiště soupeřky přestřílely 42:14. K tomu přispěla i nejlepší hráčka zápasu Natalie Kucowski, která k 16 bodům přidala i 12 doskoků. Doplnily jí se 13 body Ludmila Dudáčková a s jedenácti Kateřina Zohnová. Haukar vedla osmnáctibodová Briet Hinriksdottir. KP si na jistotu postupové šance musí počkat do čtvrtečního večera, kdy se dohrají základní skupiny. Nízká výhra jim však příliš šancí nenechává.

Dušan Medvecký (trenér KP Brno): „Potřebovali jsme dnes vyhrát vyšším rozdílem, v postup už moc nevěřím, jsem realista. Holky mě asi neposlouchaly na přípravě. Upozorňoval jsem je na to, že nás mohou dostat pod tlak střelbou trojek, a tak to dopadlo. Bylo to ubojované vítězství, moc hezký zápas to nebyl.“

Domácí pohoda USK

Další pohodovou výhru, už třetí v řadě v Eurolize si připsal ZVVZ USK Praha, když si doma poradil s Benátkami 88:53 a díky porážce Salamanky v Jekatěrinburgu postoupil už na druhou příčku tabulky.

Italský tým se udržel ve hře do závěru prvního poločasu, kdy se ofenziva Pražanek rozjela a USK poprvé získal náskok vyšší než deset bodů. Do druhé půle pak nastoupily hráčky pražského týmu ještě více koncentrované a soupeřky kompletně rozebraly, jejich náskok se vyšplhal až na 39 bodů. Benátky srazilo hlavně 23 ztracených míčů, problém byl i u 25 útočných doskoků USK.

Zápas ovládla domácí pivotka Brionna Jones, která k šestnácti doskokům přidala i 27 bodů, a to ještě zahodila čtyři šestky, doplila ji se šestnácti body Španělka María Conde. Benátky dostaly 15 bodů od Američanky se srbským pasem Yvonne Anderson. Za týden si USK střihne také na domácí palubovce odvetu s francouzským BLMA, kde podlehl v úvodním kole Euroligy v koncovce o jediný bod.