Vodova definitivně padla po pauze

Basketbalistky KP Brno se v posledních týdnech mohly pyšnit velmi dobrou formu, kterou ale trochu pokazila porážka ve finále pohárového Nilfisk FINAL 4. A ani dnes neměly předem moc nadějí vrátit se na vítěznou vlnu. V domácím prostředí je totiž v dohrávce 14. kola čekal obhájce titulu ZVVZ USK Praha.

Pražanky se navíc po herní pauze, kdy se neúčastnily Českého poháru, připravují na rozhodující fázi sezóny. Eruligové play-off začíná už příští týden, a tak trenérka Hejková chtěla dát na hřišti prostor i největším hvězdám svého celku, které v minulých zápasech ŽBL dostávaly volno. Dvacetibodovou hranici tak mohly atakovat Hanušová s Petrović. USK navíc měl i další dvě dvojciferné střelkyně. Na straně domácích byla taková pouze jedna.

Unavená sestava KP však s favoritem držela krok v podstatě během celého prvního poločasu. Po něm ztrácela jen 13 bodů, ale za třetí čtvrtinu domácí ofenziva doručila pouze čtyři body a Brňanky tak ztratily kontakt se soupeřem. USK nasázel soupeři deset trojek, ale kraloval i pod košem, kde na doskoky zvítězil 40:21.

Marian Svoboda, KP Brno: "Těžký úkol proti favoritovi se po náročném víkendu podařilo zvládnout. Snažíme se šetřit síly. S výjimkou třetí čtvrtiny jsme čelili převaze kompletního kádru USK dobře. Nyní myslíme na sobotu, je třeba obstát proti Ostravě a pojistit si třetí místo. V kompletní tabulce ŽBL jsme třetí!"

Natália Hejková, ZVVZ USK Praha: "S první čtvrtinou utkání jsem nebyla spokojená, dále už náš výkon odpovídal tomu, že ladíme formu na rozhodující fázi Euroligy."