Vydřená výhra KP

První výhru v nové sezóně EuroCupu si připisují basketbalistky KP Brno. Celek trenérky Marcely Krämmer přehrál na domácí palubovce haly Vodova chorvatský celek ŽKK Raguša 71:68 zejména díky trojkové ostrostřelbě Terezy Zítkové. Příští týden cestuje KP na palubovku francouzského Angers.

Chorvatský celek měl být papírovým outsiderem skupiny, proto Brňanky cítily šanci na první výhru, o to víc na domácím hřišti povzbuzeny víkendovou výhrou v lize nad Žabinami. Dosud v domácí soutěži neporažené Královopolanky sice inkasovaly prvních pět bodů zápasu, pak se ale zlepšily a začaly hru kontrolovat, což jim přineslo pětibodový náskok po první čtvrtině. Oba celky se trápily za tři body, podobné trápení probíhalo i na čáře trestného hodu. Druhá desetiminutovka byla ve znamení vylepšeného výkonu hostujících hráček, které přitvrdily v obraně a dokázaly hráčky KP dostat pod tlak, což vyústilo v několik jednodušších košů.

V divoké druhé půli už už to vypadalo, že Královopolanky své soupeřky definitivně zlomí, když ve třetí čtvrtině dokázaly utéct do devítibodového trháku, ten ale nedokázaly udržet a před poslední čtvrtinou už svítilo na tabuli vyrovnané skóre. Nejlepší fáze zápasu pro Ragušu přišla v poslední čtvrtině, kdy jako by se mladým domácím hráčkám lehce rozklepaly kolena a chorvatský celek vedl sedm minut před koncem o šest bodů. V důležité chvíli ale získala míč Karolína Šotolová, pak trefila trojku kapitánka Eva Kopecká a KP se přitáhlo zpět. Vyrovnaná koncovka byla plná chyb a minutých trestných hodů, o něco klidnější ruku měly. V závěrečné loterii přeci jen Brňanky, které přežily i nesportovní faul Evy Kopecké sedm sekund před koncem a potenciálně vyrovnávací trojku soupeřek s klaksonem.

Chorvatky spoléhaly na devatenáctibodovou Romanu Stojanovič, Iva Todorič zaznamenala triple-double za 16 bodů, 10 asistencí, 11 doskoků a také jedenáct ztracených míčů, navíc minula důležitou šestku v koncovce. KP vedla se 17 body a čtyřmi trojkami nejlepším zápasem po svém návratu Tereza Zítková, Eva Kopecká přidala 12 bodů a tři další hráčky daly po deseti bodech včetně Karolíny Šotolové, která nasbírala také deset asistencí.