Výhra 199 pro USK

Pouhé jedno vítězství dělí basketbalistky ZVVZ USK Praha od dvousté výhry v řadě v RENOMIA ŽBL. Výhru s číslem 199 získaly Pražanky v předehrávce sedmého ligového kola, když zdolaly na domácí palubovce Ostravu drtivým rozdílem 113:26.

Svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové se stále pilně připravují na blížící se start Euroligy, podobné duely však pro ně mají jen těžko nějakou větší hodnotu. Pražanky totiž na mladý kádr Ostravy s plnou vervou a za první poločas dovolily soupeřkám jen čtyři koše z pole a dvě šestky. S deseti body se SBŠ nemohla držet ve hře a USK už po první čtvrtině atakoval s rozdílem třicetibodovou hranici. Ofenziva Ostravy se nezlepšila ani po přestávce a Pražanky tak chvíli mohly myslet i na nějaký z historických rekordů, v poslední čtvrtině ale přeci jen došlo k většímu prostřídání a částečnému polevení ze strany domácích a zároveň mírnému zlepšení hostujících hráček, které alespoň jednou překonaly ve čtvrtině dvouciferný počet nastřílených bodů.

Celkový rozdíl o 87 bodů zaostal jak za ligovými, tak klubovými rekordy, šestadvacet bodů Ostravy je ale desátý nejnižší počin v ligové historii. Elitní desítku obsazují kromě USK ještě výkony Gambrinusu Brno ze začátku tohoto tisíciletí. Nejlepšími střelkyněmi vítězek byly s 18 body Brionna Jones a Marija Režan, která přidala i deset doskoků. Skvělý individuální zápis zaznamenala Alyssa Thomas, která ke 14 bodům přidala ještě 9 doskoků, 8 asistencí a 7 zisků. Jedinou dvoucifernou střelkyní Ostravy byla Nikolina Zubac s 10 body.