Vyrovnané bitvy zklamaných

Dvěma zápasy v neděli pokračoval program RENOMIA ŽBL, když se rozehrály série poražených čtvrtfinalistů o 5.-8. místo. Vítězně svou sérii odstartovaly basketbalistky Chomutova, Slavia Praha s Ostravou se rozešly smírně. Obě série se hrají na dvojutkání doma-venku s rozdílem skóre v obou zápasech. První duely hostily níže postavené celky po základní části.

Slavia veze z Ostravy plichtu

Šanci na postup do semifinále cítily minimálně po prvním utkání i hráčky Slavie, pak ale KP Brno třikrát podlehly a vynahradit si to tak musí co nejlepšími výkony v pavouku „zklamaných“ čtvrtfinalistů. Na úvod uhrály v Ostravě vyrovnaný výsledek 67:67.

Ostrava měla v nohách tři jasné duely s USK, do duelu s dalším pražským týmem tak vlétla bez bázně a v úvodu krátce vedla, pak ale do mírného náskoku utekla Slavia a vedení si udržovala po zbytek prvního poločasu. Ostravu držela šestnácti body ve hře Stella Tarkovičová. Pražanky ale až osmibodový náskok neudržely a duel dospěl do vyrovnané koncovky, ve které měla na ruce výhru Ostrava, než těsně před koncem zpoza trojky přesně zamířila Veronika Aulichová a poslala zápas do vyrovnaného výsledku. Vítěz druhého utkání v Praze tak postoupí v pavouku do boje o páté až šesté místo.

Tarkovičová byla nakonec s 19 body nejlepší střelkyní zápasu, na šestnácti bodech se shodly domácí Eliška Kubíčková a hostující Aulichová. Druhý duel se hraje v úterý.

Chomutov se natrápil

Těžkou práci měly na palubovce Slovanky basketbalistky Chomutova, ve kterých zřejmě trochu zůstala čtvrtfinálová série proti Hradci, kde až do pátého duelu sahaly po senzačním postupu. Středočeské soupeřky v prvním utkání přehrály těsně 68:65.

Velmi vyrovnaný první poločas nabídl ofenzivní podívanou v první čtvrtině a útočné trápení v té druhé. Oba týmy se však hře soupeřek dokázaly vždy přizpůsobit, a tak se skóre přelévalo ze strany na stranu. Chomutov v úvodu vedl, aby pak náskok ztratil, znovu získal a zas ztratil, když první půli prohrál nejtěsnějším rozdílem jediného koše. Slovanku dostala do vedení zejména třináctibodová první půle Kateřiny Zeithammerové. Divoký zápas pokračoval i po přestávce, kdy Slovanka neudržela až šestibodový náskok z kraje poločasu a Chomutov sedmibodový z konce třetí čtvrtiny. Domácí hráčky vedly o pět bodů ještě čtyři a půl minuty před koncem, po dobrém závěru ale veze přeci jen výhru Chomutov, který utkání uzavřel sérií 9:1.

Zeithammerová se nakonec dostala na 26 bodů, ale mladou rozehrávačku ještě přestřílel další talent, Valentýna Kadlecová táhla Chomutov dokonce 28 body. Zkušená Tereza Vorlová přidala za vítězky 17 bodů. Druhý duel se hraje také v úterý.