Vyrovnáno

Cesta domácího hegemona ZVVZ USK Praha za rekordem v počtu ligových výher v řadě pokračuje podle očekávání. Pražanky po cestě z euroligového duelu v maďarském Szekszárdu zastavily v Ostravě, kde otevřely třinácté ligové kolo výhrou nad domácí SBŠ 102:38. Vyrovnaly tak historický rekord brněnských Žabin (tehdy Gambrinusu Brno) 256 výher v řadě. Rekordní tabulky mohou přepsat definitivně příští sobotu na domácí palubovce proti Slovance.

USK nastoupil v Ostravě prakticky v kompletní euroligové sestavě (do hry nezasáhla Španělka María Conde) a o výhře rozhodl podle očekávání brzy. Domácí celek ani jednou nevedl, v úvodu se ještě chvíli slušně držel, když první dvouciferné vedení hostujících basketbalistek přišlo až téměř po devíti minutách. Od té doby však byl průběh jasný, po dalších třech minutách to bylo o dvacet bodů a ofenzivní lavina USK pokračovala. Favoritky zejména díky americkému duu Jones – Thomas dominovalo pod košem, v jedné fázi daly dvacet bodů v řadě a vedly až o čtyřiašedesát bodů, o které duel nakonec skončil. USK nevadilo ani trápení z trojky, protože převaha v doskakování dopadla poměrem 51:29 a Ostrava ještě navíc ztratila devětadvacet míčů.

V domácím dresu velmi slušně střílela kapitánka Tereza Motyčáková, která dala čtrnáct bodů, neměla však velkou podporu od spoluhráček, když zaznamenala téměř polovinu bodů týmu. Brionna Jones se 28 body a 10 doskoky dostala přes hranici 1500 bodů v ŽBL, nejlepší ligová střelkyně Britka Temitope Fagbenle dodala k deseti doskokům 23 bodů. V bodech ji srovnala vysoce efektivní Veronika Voráčková. Pouze sedm bodů zabránilo Alysse Thomas k překonání tisícovky v ŽBL, potřebuje ještě dalších osm. Před duelem se Slovankou čeká příští týden USK ještě domácí utkání v Eurolize s Valencií.