Wells vystřelila Nymburku výhru nad Ružomberokem

Basketbalistky Nymburka mají za sebou velmi úspěšný vstup do Eurocupu. V prvním duelu nového ročníku druhé nejprestižnější pohárové soutěže přehrály na domácí palubovce slovenský Ružomberok 71:70. O výhře Středočešek rozhodla čtyři sekundy před koncem Chloe Wells.

Slovenský tým do zápasu skvěle vstoupil, vstřelil prvních deset bodů duelu a po většinu první čtvrtiny držel vedení, v jejím závěru se ale zvládly domácí hráčky probrat a skóre dotáhnout. Vyrovnaná bitva pokračovala po celou druhou čtvrtinu, až po přestávce se dostal do náporu domácí Nymburk, který udržel soupeřky za třetí desetiminutovku na devíti bodech a šel až do dvanáctibodového vedení. V posledním hracím období ale přišel pro změnu nápor hostujících hráček, které po velké snaze dvě minuty před koncem srovnaly na 68:68. Zápas plný napětí vrcholil. Romana Stehlíková poslala jednou šestkou Nymburk do vedení, pak se dlouho nepodařilo ani jedné straně skórovat, než se šest sekund před koncem po oddechovém čase prosadila hostující Američanka Jeffery. Na koš Ružomberoku naštěstí dokázala pod dalším oddechovém čase odpovědět Wells a zajistila Nymburku první výhru.

Wells byla nakonec s 20 body nejlepší střelkyní zápasu, přidala i sedm doskoků. Se šestnácti body ji doplnila Romana Stehlíková, třináct dala Alexandra Chomenčuk. Ružomberok vedla se 17 body Američanka Ellenberg-Wiley.

Nymburk čeká další zápas 30. října na palubovce slovinské Celje.