Žabiny potřetí v řadě ve finále

Potřetí za sebou bude mít nejvyšší ženská ligová soutěž stejné složení finálové série. Pražský USK doplnily po dnešku brněnské Žabiny, které přehrály i potřetí městského rivala KP TANY, tentokrát 75:56. Poražené Brňanky čeká série o bronz s Hradcem Králové.

Kdyby se hledaly tři utkání s extrémně podobným průběhem, stačí se podívat na celou tuto sérii. I ve třetím utkání totiž odehrály Královopolanky s favorizovanými soupeřkami vyrovnaný první poločas, tentokrát dokonce úplně nejlepší, když si do přestávky přenesly těsný náskok, který byl v průběhu druhé čtvrtiny dokonce devítibodový. Pak ale přišla zlomová třetí čtvrtina a vlastně celý druhý poločas byl znovu jasně v režii Žabin, které přestřílely soupeřky 44:22 a dokráčely bez větších potíží k výhře. Za postupem je hnala znovu skvěle zaplněná hala Rosnička, kde ale nechyběl hlasitý hlouček hostujících fanoušků.

Úvod zápasu poznamenaly problémy s časomírou, kvůli kterým se musela hra několikrát přerušovat a po minutě a půl se nehrálo téměř deset minut. Žabiny pak překonaly mírný výpadek a v závěru první čtvrtiny šly do trháku, než jejich ofenziva úplně zkolabovala ve druhé čtvrtině a pouhých třináct bodů dovolilo KP TANY odskočit až do vedení 31:22. Důležitou trojku ale na druhé straně hned Michaele Vondráčkové vrátila Simona Sklenářová a Žabiny se udržely na kontakt, než ve druhé půli udeřily. Nejprve se skóre hlavně otáčelo, ale v závěru třetí čtvrtiny už byla převaha zřejmá a definitivně vyvrcholila v posledním období, kdy Žabiny drtily soupeřky přesnou střelbou i agresivní obranou a KP TANY definitivně došly síly.

Hostující hráčky se znovu nemohly opřít o střelbu za tři body, i přes bojovnost padly znovu na doskoku, a ještě ztratily patnáct míčů. Znovu to ale nebyl nějak krásný basketbal, ani jeden z celků nestřílel s úspěšností přes 40 procent z pole. Strůjcem převahy domácího týmu v doskakování byla znovu Američanka Elissa Cunane, která ke 13 bodům zapsala málo vídaných 23 doskoků. Do dvouciferných čísel se dostala ještě s dvanácti body další žabinská pivotka Emma Čechová, nejlepší střelkyní zápasu byla domácí křídelnice s bosenským pasem Nikolina Knežević, která dala 19 bodů. Do dvouciferných čísel se za hosty dostala jen jedenáctibodový Kateřina Galíčková, devět bodů dodala Anežka Kopecká.