Žabiny také blízko postupu

Jednu výhru od postupu do finálové série jsou po hráčkách ZVVZ USK Praha také basketbalistky Žabin Brno. Hráčky z moravské metropole zvítězily ve druhém semifinálovém duelu na palubovce Chomutova 97:54 a sérii mohou ukončit v neděli na domácí palubovce.

Brňanky si nedělaly větší problémy ani v potenciálně nejtěžším semifinále na palubovce soupeře a v závěru první čtvrtiny odskočily do dvouciferného vedení, o které už nepřišly. Nepříjemností je pro Žabiny zřejmě vážnější zranění křídelnice Michaely Vackové, které se při nájezdu ve druhé čtvrtině podlomilo koleno a od té doby nenastoupila. Jinak ale Žabiny zápasu dominovaly, povolit se dovolily až v poslední čtvrtině, kterou ovládly jen velmi těsně a nedokázaly se přehoupnout přes stobodovou hranici. K výhře Brňankám pomohlo všech jedenáct hráček na soupisce, nejvíce s osmnácti body zkušená rozehrávačka Michaela Vondráčková, čtrnáct bodů a deset doskoků doručila Elissa Cunane. Levhartice se po celý zápas potýkaly se špatnou úspěšností střelby způsobenou částečně dobrou obranou Žabin a částečně neproměňováním volných střeleckých pokusů. Dařilo se snad jen Monice Fučíkové, která dala osmnáct bodů, Valentýna Kadlecová spotřebovala na čtrnáct bodů devatenáct střel.