Žabiny trhají papírové předpoklady, postoupí USK?

Letošní play-off ŽBL zatím uhání k cíli rychlostí blesku. Také obě semifinálové série vypadají zdánlivě jednoznačně. Dá se předpokládat, že dnes bychom měli znát alespoň jednoho finalistu. Především KP Brno se ale v domácí hale bude snažit zažehnat rozplynutí finálového snu.

Žabiny trhají papírové předpoklady

Jen málokdo čekal, že v brněnské semifinálové sérii budou po dvou zápasech jediný krok od finále Žabiny. Zvláště pokud přihlédneme k faktu, že se celou sérii musejí obejít bez Kateřiny Zohnové, ke které se navíc v prvním zápase na marodku přidala Petra Záplatová. Jenže Žabiny čerpají z dobré formy Michaely Vackové. K té se ve druhém zápase přidala především Marques Webb. Pro KP Brno bude klíčem k vítězství právě zastavit silnou pivotku hostí.

Bodově zápas na Rosničce nevyšel jedné z nejzkušenějších hráček v kádru KP Brno Editě Šujanové. Dá se předpokládat, že ve druhém zápase po sobě stejný výpadek nepřijde. Jenže tým z haly Vodova se v celé sérii potýká s úspěšností střelby. Zdá se, že defenziva soupeřek týmu KP nevyhovuje. Svěřenkyně trenéra Pospíšila dokázaly Žabinám v celé sezoně nastřílet nejvíc 63 bodů. A to je při dobré střelecké produkci soupeře v posledních dnech hlavní překážkou při cestě k prvnímu semifinálovému bodu.

Hlasy z Rosničky ale krotí přílišný optimismus před třetím střetnutím. Vyhrát celou sérii 3:0 by se ještě před pár dny rovnalo malému zázraku. „Jsme velmi blízko velkému snu, ale zároveň jsme velmi daleko. Poslední krok je vždycky ten nejtěžší a KP bude hrát vabank. Klíčovým momentem bude vstup do utkání a následně také nástup do třetí čtvrtiny. To jsou okamžiky, které rozhodují zápasy i naše vzájemné duely s KP. To, co si s týmem neustále opakujeme, je ale obranná fáze a charakter. To jsou provázané činnosti a také atributy, které nás dostaly do pozice, ve které jsme. Potřebujeme zůstat nohama na zemi a s čistou hlavou splnit poslední krok. Tento tým není potřebovat motivovat, je to TÝM  s velkým srdcem a plně mu věřím, že ze sebe vydá všechno,“ řekl pro klubový web trenér Žabin Viktor Pruša.

Komplikace pro USK?

Pražanky zdánlivě bez větších problémů kráčí za další „čistou“ sérií a postupem do finále. To se od nich nakonec čeká. Jenže vývoj druhého poločasu v utkání na Eliščině nábřeží může být varováním pro super favoritky, že rozhodně nelze k zápasu přistoupit vlažně. Lvice dokázaly ve třetí čtvrtině se silným soupeřem totiž uhrát remízu a tu závěrečnou dokonce vyhrát. Pravda, vítězství USK to neohrozilo, ale trenérku Hejkovou to minimálně rozzlobilo.

V hlavách hráček z pražské Královky už může někde vzadu hlodat euroligové Final 4, které se mílovými kroky blíží. Právě semifinálová série by pro obhájce českého ligového titulu měla sloužit jako příprava na vrchol evropské sezony. Dá se proto očekávat, že Pražanky na svého soupeře doma na Královce opět vyrukují s aktivní obranou a budou chtít Krusku ukázat, že mají dobrou aktuální formu.

Pro Lvice může naopak výkon ve druhém poločase domácího utkání působit jako povzbuzující prvek a hlavně návod, jak se dá proti USK hrát. K tomu, aby sérii ještě zamotaly vede opravdu trnitá cesta, nicméně cestu za třetím vítězstvím budou chtít domácím maximálně ztížit.