Žabiny válely, Hálová pálila

Dvěma zápasy pokračoval v pátek večer program Chance ŽBL. V rámci druhého kola došlo na střety brněnských Žabin s mladým výběrem Chomutova a Hradec Králové zase vyzval Brandýs. Dařilo se domácím celkům, znovu zářila Eliška Hálová.

Pro očekávanou snadnou výhru si došly Žabiny Brno, když zdolaly doma LOH 2028 Chomutov 105:33 a pohodlně se naladily na úterní premiéru v Eurolize. Přesně třemi body se přes hranici tří tisíc v domácí soutěži dostala domácí rozehrávačka Petra Záplatová. Premiéru si v nejvyšší lize odbyla sedmnáctiletá Marie Hamzová.

Jinak se ale dařilo hlavně pivotkám, když z velké části výhru zařídily Eliss Cunane byla s 21 body nejlepší střelkyní utkání, její podkošová parťačka Kostowicz skončila na sedmnácti bodech. Mezi ně se vklínila bosenská střelkyně Nikolina Knežević s devatenácti body včetně pěti trojek. Hamzová si při svém debutu připsala jeden bod ze šestky, se sestrou se na hřišti nepotkaly, neboť Eliška duel vynechala. Hned první čtvrtina utkání skončila 25:9 a Žabiny jasně kráčely za výhrou bez větších komplikací a mohly i dostatečně rozložit zátěž, mladý tým Petra Tremla zažil nejhorší porážku v dosavadním průběhu sezóny. Tým poprvé neměl dvoucifernou střelkyni, Natálie Svobodová dala devět bodů.

Hradecké Lvice v domácí bitvě s Brandýsem totálně zaspaly start, ale nakonec dovedly zápas k výhře 82:71. Přitom po třech minutách výběr trenérky Romany Ptáčkové prohrával 0:11, ale pak se Východočešky postupně probraly a začaly stahovat. Eliška Hálová dala prvních pět bodů druhé čtvrtiny a poprvé srovnala skóre a předznamenala svůj velký večer. Stejná hráčka poslala pět minut před pauzou svůj tým poprvé do vedení.

Třetí čtvrtina pak znovu patřila Brandýsu, který se po osmi bodech v druhém období znovu rozstřílel a držel těsné vedení, poslední čtvrtina ale byla ve znamení třicetibodové exploze ze strany domácího týmu, který ještě necelé čtyři minuty před koncem těsně prohrával, ale závěr opanoval a urval důležitou výhru.

K té znovu výrazně přispěla Eliška Hálová, která dodala 29 bodů, doskočila osm míčů a nasbírala jedenáct faulů soupeřek, čímž potvrdila skvělou formu. Nejvíc se k ní přidala se šestnácti body Anna Brožová. Brandýsu nestačilo 21 bodů Andrey Ondrouškové ani 19 bodů s 13 doskoky Aleny Hanušové.