Žabiny ve Final4 EWBL. Bude doma?

Basketbalistky BK Žabiny Brno potvrdily i ve druhém čtvrtfinálovém utkání Evropské ligy EWBL roli favoritek, když podruhé jasně porazily SBŠ Ostrava a zvítězily 82:45. Tato výhra jim vynesla postup do Final4 této soutěže, o jehož pořadatelství se ucházejí. Celkově porazily Ostravu v této sezóně už pošesté.

Oba celky prožily velmi podobný zápas jako ve středu v Brně, když tentokrát hostující hráčky nastřílely prvních jedenáct bodů zápasu místo 13 a za první čtvrtinu inkasovaly jen deset bodů. Podobně jako ve čtvrtek pak SBŠ zabrala a díky zahraničním posilám se přiblížily na hratelný rozdíl. Rozhodl však přelom onou poločasu, když nejprve zářila litevská pivotka v dresu Žabin Justina Matuzonyté, pak se Ostravě úplně rozpadl útok a rozdíl se blížil třicetibodové hranici. Poslední čtvrtina zápasu už příliš pohledného basketbalu nenabídla, Brňanky ale bez potíží kontrolovaly náskok a dokázaly ho navíc ještě navýšit.

Nejlepší střelkyní Žabin byla Michaela Vacková s 16 body, 13 bodů přidala Natálie Stoupalová, 12 Michaela Vondráčková a po 10 bodech zaznamenaly Anežka Kopecká a Justina Matuzonyté (ta navíc s 11 doskoky). Ostravský tým táhla střelecky tradičně Sara Dickey se 14 body, 10 bodů zapsala Natálie Miklíková.

„Sérii s Ostravou máme zdárně za sebou a teď už budeme jen vyhlížet soupeře pro Final Four a také lokalitu, kde se bude odehrávat," uvedl po utkání asistent trenéra Jakub Gazda s poukazem na fakt, že Žabiny jsou jedním z uchazečů o pořadatelství turnaje. V každé z dalších tří čtvrtfinálovch dvojic však figuruje jeden ruský tým, a tak by v případě postupu tří ruských týmů připadlo pořadatelství právě některému z nich. „Naše pozornost se teď musí přesunout na CEWL a především na ŽBL, kde nás po skončení základní části budou čekat už jen těžké zápasy," připomíná Gazda poslední utkání Žabin v základní skupině Středoevropské ligy, které odehrají jeho svěřenkyně ve středu 19. února od 18:00 na domácí palubovce proti německému Marburgu, a utkání nadstavby nejvyšší české ligy, která startuje ve středu 26. února. V té se budou Žabiny snažit o vylepšení své aktuálně čtvrté pozice.