Žabiny znovu přes Hradec, USK v klidu

Dva elitní celky RENOMIA ŽBL si v rámci středečního programu připsaly další výhry a v posledním kole základní části změří síly mezi sebou. Žabiny i potřetí během dvou týdnů přehrály Hradec Králové, pražský USK si bez větších potíží poradil se stříbrným týmem poháru KP Brno.

Hladká výhra USK

Pražský USK se před utkáním dozvěděl, že se v play off Euroligy místo maďarské Šoproně utká s italským Schiem a pak si poradil s KP Brno bez potíží 109:41.

Celek trenérky Natálie Hejkové ovládl hned první čtvrtinu 37:6 a nakročil k jasné výhře, mohl si tak dovolit ve zbytku zápasu hrát v lehce pomalejším tempu i přesto si od soupeřek udržoval jasný odstup a mohl i dostatečně prostřídat. Pražanky vedly až o 68 bodů a o tolik duel i skončil. Brionna Jones se dostala na 23 bodů, dvacet nastřílela Veronika Voráčková a osmnáct María Conde. Unaveně působící KP táhla s 9 body Rebecca Akl.

Žabiny slaví i potřetí

Brněnské Žabiny zvítězily na Hradcem předminulou sobotu v ligové dohrávce a o týden později i v semifinále Českého poháru. Teď zdolaly Hradec poprvé v této sérii doma, tentokrát 76:63 a zajistily si, že v základní části prohrají pouze se suverénem USK.

Na obou týmech byla vidět únava z náročného programu posledních dní, lépe se s ním v úvodu vypořádaly hradecké hráčky, které i po další cestě do Brna během čtyř dní většinu úvodních tří čtvrtin vedly. V polovině druhé čtvrtiny byl náskok Hradce dokonce jedenáctibodový, a ještě v polovině následujícího hracího období sedmibodový. Pak však přišel velký ofenzivní kolaps Hradce, když za posledních čtrnáct minut hry daly jen jedenáct bodů, prohrály tento herní úsek 31:11. Žabiny v poslední čtvrtině kralovaly, vytáhly do té doby slabší úspěšnost střelby nad čtyřicet procent za dva i za tři body, a i díky velké převaze na doskoku soupeře udolaly i potřetí.

Střelkyní zápasu byla podobně jako v sobotu Pamela Effangová s 22 body, na domácí straně jí sekundovala s 19 body Petra Záplatová. MVP Final 4 Michaela Vondráčková byla na začátku poslední čtvrtiny na dvanácti bodech, když si podvrtla kotník a zápas nedohrála.