Žabiny zpět ve stylu

Dvoutýdenní pauza od soutěžního zápasu se vůbec nepodepsala na basketbalistkách brněnských Žabin, které v předehrávce jedenáctého kola Chance ŽBL přivítaly na domácí palubovce haly Rosnička celek Chomutova. Levhartice nezachytily nápor hned v první čtvrtině a podlehly 56:89. Brňanky zapsaly třetí výhru v řadě a upevnily si třetí místo v tabulce. Dobrou formu budou Žabiny potřebovat i v sobotu na palubovce Hradce Králové.

Přitom Levhartice do utkání vstoupily dobře a dvě slepené trojky kapitánky Michaely Krejzové je poslaly rychle do trháku. Mezi druhou trojkou Krejzové a dalším dalekonosným úspěchem Elišky Brejchové si totiž dal hostující tým bodovou pauzu téměř pět minut a Žabiny tento úsek vyhrály 17:0. V nasazené laťce pak hladové Brňanky pokračovaly i ve druhé čtvrtině a vedení dál navyšovaly. Za půli trefily sedm trojek, doskočily dvojnásobek míčů, co soupeřky a donutily Levhartice ke dvanácti ztrátám. Hned sedm hráček dalo alespoň pět bodů a přestřílely tak lídra hostů, jedenáctibodovou Valentýnu Kadlecovou.

Ve třetí čtvrtině Chomutov zabral na obranné polovině, udržel Žabiny na čtrnácti bodech a hra se vyrovnala. Rozdíl ve skóre byl ale nadále výrazný a Levhartice se přiblížily na maximálně patnáct bodů. Pak přišlo znovu zlepšení domácího celku a Chomutov v poslední čtvrtině definitivně odpadl.

Brňanky se nakonec zastavily na jedenácti trojkách, převaha v doskakování vydržela i v druhém poločase. Chomutovu nepomohlo celkem 26 ztracených míčů. Valentýna Kadlecová se s 15 body stala nejlepší střelkyní zápasu, Krejzová s Brejchovou jí pomáhaly deseti body každá. Elissa Cunane a Natálie Stoupalová se shodly na třinácti bodech za Žabiny, navíc obě zaznamenaly s doskoky double-double.