BA K. Vary

#33
5.0

Lvice ustály i obří výkon Julie

Ani famózní představení karlovarské pivotky Julie Reisingerové, která k 29 bodům přidala i 9 doskoků a 11F+, nestačil jejímu týmu domácí půdě k přemožení Lvic z Hradce. Ty se tak díky pěti vyrovnaným dvojciferným střelkyním na čele s Minarovičovou a Rosenbaumovou (obě po 13) radovaly z výhry 74-80.

Po vyrovnané první čtvrtině práskly jako první do kočáru hradecké hráčky, které se před poločasem dostaly do 12bodového vedení, hodně díky pěti ztrátám BA. Ve třetím dějství se však nadechla Reisingerová a ze stavu 34-51 přitáhla Vary 11 body až na 51-53.

Po celou poslední čtvrtinu si Hradec držel mírné vedení, jež tři minuty před koncem narostlo až na 63-74. BA se však nevzdala a její hlavní hvězda 5 body rozjela stíhačku, jež se minutu do konce zastavila na skore 72-74. Pak ale přišla ztráta Pohunkové a Lvice už si zápas úspěšně došestkovaly.

A právě bilance trestných hodů měla klíčový podíl na jejich vítězství (36/33, domácí 27/21), o něž se díky širší týmové rotaci dokonce 39 body zasloužily střídající hráčky. Na straně domácích plusů byl především vyhraný doskok, a to díky ulovení 17 odražených míčů v útoku.

Romana Ptáčková (trenérka Sokol ZVUS Hradec Králové): „Nám se příliš nedařila střelba z dlouhé vzdálenosti, takže jsme musely pro nás netypicky hrát trochu víc do koše. Ráz utkání ale dali rozhodčí, kteří pískali každý kontakt, takže oběma týmům nic jiného nezbývalo a hra tím byla rozdrobená.“

Roman Maleček (asistent BA Karlovy Vary): „Tým hostů měl nakonec víc štěstí. Zápas byl pískán trochu úzkostlivě, tolik faulů jsem už dlouho neviděl. Nás výsledek mrzí, odehráli jsme s favoritem naprosto vyrovnané utkání, jen škoda, že jsme po dotažení v závěru nedokázali otočit skore. Zbytečně jsme pak zkazily další dva útoky. Týmu ale nejde nic vytknout. Bojoval a diváci byli svědky zajímavého utkání.“

8 22 30 2 8 6 11 27 26 85 80

Lenka Pazderová ze Sokola ZVUS Hradec Králové se chystá na své jubilejní 350. utkání v české nejvyšší soutěži. A rovnou na hřišti BA Karlovy Vary, ve městě, kde strávila podstatnou část své kariéry. Podkošová matadorka se nenápadně začleňuje mezi legendy, už jí chybí jen 100 bodů od top dvacítky československé ligové historie a zároveň nejlepší desítky české historie. Pazderová zatím nastřílela 4517 bodů, útočí na Hanu Horákovou a jejích 4617 bodů.