U19 Chance

U19 Chance

U19 Chance

První výhra U19 Chance!

Basketbalistky U19 Chance získaly ve dvanáctém kole první výhru v sezoně. Strakonický tým přehrál předposlední tým tabulky Technic Brno 73:62. V duelu dvou nejhorších týmů dosavadního ročníku se nečekala žádná basketbalová krása, ale spíše boj o každý koš, což se potvrdilo. Brněnským hráčkám vyšel lépe úvod zápasu, po kterém mírně vedly, ale bodová šňůra soupeřek skóre otočila. Ve druhé desetiminutovce naopak hostující hráčky vedly až o deset bodů a byly v laufu. Náskok ale také neudržely a po přestávce se o nejvyššího vedení v zápase dostal domácí tým. Až sedmibodové vedení ale neudržel a před poslední čtvrtinou už to zase bylo o dva pro hosty. Rozhodla tak až poslední čtvrtina, která nabídla přestřelku a U19 Chance ji vyhrálo 30:21. K první výhře strakonického klubu přispěla nejvíce kapitánka Alena Jeništová, která si k 21 bodům připsala i 16 doskoků, 16 bodů a 12 doskoků si připsala za kompletních čtyřicet minut na palubovce Kristýna Tomšovicová. Domácím nestačilo rovnoměrně rozdělených třicet bodů od dua Zítková, Gašicová.

Lucie Zítková (trenérka Technic Brno): " Dnešní zápas byl velice vyrovnaný. Soupeř nás svým bojovným nasazením ale zdolal. Škoda zbytečných chyb a zahozených košů. Strakonice odehrály moc pěkné utkání, kde dokázaly využít jak zkušené, tak i velmi mladé hráčky."

Petr Martínek (trenér U19 Chance): "V Brně zase zažíváme vánoční radost. Stejně jako před rokem jsem zde dokázali vyhrát. Mám velkou radost a jsem hrdý na to, že to holky dokázaly."

77 Emma Lukačevičová 0:00 0/0 0/0 0/0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0

V duelu mezi Technicem Brno a strakonickým U19 Chance půjde o setkání 11. a 12. týmu tabulky. Brňanky po dvou vítězstvích na úvod ročníku devětkrát padly, Jihočešky zatím na první úspěch čekají. V prvním kole U19 Chance doma utrpěl výprask 54:90. Proč by mohl uspět venku? Tou dobou ještě neměl k dispozici Terezu Šípovou - a pokud dvacetiletá hráčka zapůjčená z USK ovládne palubovku, je možné všechno.

Utkání Technic Brno - U19 Chance se hraje v neděli 10. prosince od 17 hodin v Brně v hale Morenda.