#22
14.0

Užitečnost

Vary i podruhé zdolaly Ostravu

V duelu, který může rozhodovat o posledním postupujícím do vyřazovacích bojů si Lokomotiva Karlovy Vary připsala důležitou výhru 71:44 nad Ostravou. Oba celky měly ve svém středu nové Američanky, když Vary nasadily pivotku Webbovou a Ostrava rozehrávačku Peoplesovou, která nakonec nenastoupila a křídelnici McGuireovou. O osudu zápasu rozhodla prakticky hned první čtvrtina, za kterou se Ostrava zmohla jen na tři koše z pole a z vedení 4:0 byla ztráta 8:22 po deseti odehraných minutách. Ani ve druhé čtvrtině se hráčky Ostravy, zřejmě unavené po náročné cestě, příliš nezlepšily a jejich ztráta narůstala. Zlepšení se dočkaly až ve druhém poločase, kdy se jim podařilo zlepšit obranu a ztráta přestala narůstat, i tak už se jim ale duel zdramatizovat nepodařilo. Domácí hvězdou byla tradičně patnáctibodová kapitánka Kušlitová, o bod méně přidaly Rokošová a Pohunková, Webbová si připsala 13 bodů a 13 doskoků. McGuireová byla ve své přremiéře nejlepší střelkyní Ostravy se 14 body, ale spotřebovala na ně dvacet pokusů. Žádná její spoluhráčka nedala dvouciferný počet bodů.

Tibor Jány (trenér SBŠ Ostrava): „Domácím gratuluju k vítězství, hráli velmi organizovaně. My opět v nové sestavě jsme měli velmi špatnou organizaci hry a to způsobilo, že jsme si jak v útoku, tak v obraně často nedokázali poradit. Situace jsme řešili špatně a tím jsme dovolovali domácím lehce skórovat.“

Roman Maleček (trenér BA Karlovy Vary): „Velmi dobře jsme vstoupili do utkání a v prvních dvou čtvrtinách jsme Ostravu přehrávali nátlakovou hrou. Bylo to dáno i tím, že Ostravě chyběla ústřední rozehrávačka. Do poločasu jsme získali rozhodující náskok. Pro nás dobré vítězství téměř o 30 bodů, ve kterém se dostaly do hry všechny hráčky a které nás udrželo ve hře o play-off.“

9 20 29 6 4 7 15 16 18 29 44

Zdá se, že o poslední postupové místo do play-off si to budou rozdávat hlavně BA Karlovy Vary a SBŠ Ostrava - a teď si to rozdají přímo. V prvním vzájemném souboji uspěly Západočešky 78:62 a je to jedna z jejich čtyř výher v tomto ročníku, Severomoravanky zatím zvítězily třikrát. V dresu Karlových Varů se premiéry v české nejvyšší soutěži dočká mohutná americká pivotka Marqu’es Webb. Ostravanky už o minulém víkendu nasadily rozehrávačku Cassii Peoples, teď k ní připojí i křídelnici Suriyi McGuire.

Utkání BA Karlovy Vary - SBŠ Ostrava se hraje v pátek 19. ledna od 17:30 v Karlových Varech.