#5
19.0

Asistence

Strakonice v Brně trápily ztráty

Loňské vicemistryně z týmu KP Brno potvrdily proti U19 Chance v prvním kole ŽBL roli favoritek a zvítězily 85:49. Nejlepší střelkyní vítězek byla s 15 body Anna Sládková.

Zápas nabral jasný směr už v úvodních minutách, když favorit brzy utekl do vedení 15:2 a od té doby zápas kontroloval. Od konce první čtvrtiny se vedení Brňanek pohybovalo konstantně kolem dvaceti bodů a Strakonice neměly síly na zvrat. Trápilo je hlavně 26 ztracených míčů, ztrácely i v doskakování a hráčky z lavičky přispěly pouze sedmi body.

K patnáctibodové Sládkové se přidaly Michaela Stará s 11 body a duo Edita Šujanová – Ludmila Dudáčková s 10. U19 Chance vedla Kristýna Tomšicová se 13 body, na deseti se shodly kapitánka Alena Jeništová a Eliška Petrušková.

David Zdeněk (trenér KP Brno): „Povinné vítězství. Domluvenou taktiku jsme plnili v první čtvrtině, ve zbytku zápasu se mi náš výkon už tolik nelíbil. Čeká nás ještě hodně práce."

Petr Martínek (trenér U19 Chance): „V prvním poločase se pro nás zápas vyvíjel vzhledem ke kvalitám soupeře celkem dobře. Po změně stran se ale tlak Brna zvýšil, měli jsme potom příliš ztrát. Máme řadu nových hráček, zapracováváme je do týmu a důležitější pro nás asi budou jiná utkání než s KP."

3 18 21 0 6 9 26 23 23 28 49

Krystal Vaughn se na jaře stala historicky nejlepší americkou střelkyní v ŽBL s 1737 body, v tomto ročníku ji však na českých palubovkách neuvidíme. Největší šanci zaútočit na rekord má Steph Madden, jež se ze BLK Slavia Praha po roce vrátila do KP Brno. Za dvě sezony v české lize stihla 803 bodů, rozhojnit je může už proti strakonickému U19 Chance.

Jihočešky budou spoléhat na zkušené duo Alena Jeništová a Kristýna Tomšovicová, zároveň mají na soupisce rovných deset hráček narozených v roce 2000 či ještě později.

Utkání KP Brno - U19 Chance 3. října od 17:30 v Brně v hale Vodova.