59

37
12

Ostrostřelba USK a návrat "Vory"

I po devátém zápase RENOMIA ŽBL jsou basketbalistky Strakonic bez výhry. Poslední tým tabulky v předehrávce devátého kola nestačily na lídra tabulky USK Praha 45:140 a ztrácí dvě výhry na Slovanku a Trutnov.

Souboj prvního s posledním celkem tabulky měl jeden hlavní motiv. Byl to první zápas reprezentační křídelnice Veroniky Voráčkové po návratu ze studijního pobytu v USA v dresu USK Praha a shodou okolností vyšel do Strakonic. Tedy na místo, kde svou ligovou kariéru dvacetiletá basketbalistka začínala. Voráčková do prvního ligového zápasu této sezóny naskočila z lavičky poprvé po pěti minutách hry a okamžitě trojkou zvýšila na 23:7 a potvrdila silný vstup Pražanek do zápasu, které zvládly za první desetiminutovku nakonec nasázet čtyřicet bodů.

Ani pak ale agresivní hra USK neopadla a zdálo se, že Pražanky směřují ke střeleckému rekordu. Ve druhé čtvrtině nasázely 32 bodů, ještě tři minuty před koncem třetího období překonaly stobodovou hranici a bylo jasné, že bojují spíše se sebou než se soupeřem. Rekord sezóny nakonec nejtěsnějším rozdílem nepadl, když Veronika Šípová košem s faulem překonala 140 bodovou hranici, další koš už ale Pražanky nestihly a bod zaostaly za svým výkonem v letošní sezóně proti Trutnovu.

Dvoucifernými střelkyněmi domácích byla Simona Růžková se 17 body a Kateřina Galíčková s 11. Za USK vládla sedmi dvouciferným střelkyním Brionna Jones s 28 body a 13 doskoky, Marja Režan a Tereza Vyoralová přidaly po 22 bodech. Veronika Voráčková stihla za 22 minut devět bodů.

27 32 59 1 17 20 12 34 21 195 140

ZVVZ USK Praha se ukazuje jako jeden z nejlepších týmů Euroligy, doma vládne tvrdě a nekompromisně. Lokomotivu Trutnov už smetl 141:34, hned několika klubovými maximy. BK Strakonice-U19 Chance se naopak v listopadu trápí, Žabinám Brno podlehly Jihočešky 34:102, Levharticím Chomutov 35:64 a SBŠ Ostrava 45:90. Jak si povedou proti opravdu špičkové obraně?

A co předvede útok USK? Voráčková může začít rozšiřovat svých 456 ligových bodů na palubovce, která byla jejím prvním ligovým působištěm. Marija Režan by mohla posunout vlastních 986 bodů až za jednu magickou hranici.

Utkání BK Strakonice-U19 Chance - ZVVZ USK Praha se hraje v pátek 22. listopadu od 18:15 ve Strakonicích v hale STARZ.