Asistence

#1
7.0

Nelehká cesta do semifinále KP

Potenciál složité série potvrdil souboj mezi čtvrtým a pátým nasazeným celkem RENOMIA ŽBL. KP Brno se ale nakonec po úvodní ztrátě se Slavií Praha oklepalo, ovládlo tři další duely včetně čtvrtého poměrem 80:73 a slaví postup do semifinále. V něm se s největší pravděpodobností střetne s ligovým suverénem ZVVZ USK Praha, který zatím v sérii s Ostravou stihl jediné utkání.

Ani čtvrtý zápas v sérii nebyl pro Brno nijak jednoduchý. Královopolanky sice po většinu první čtvrtiny vedly, ale pak jim nevyšel přelom do druhého hracího období, předvedly několik chyb, vypadly z herního tempa a Slavia šla v azylu nymburského sportovního centra do vedení. Vyrovnanost první půle potvrdilo i celkové skóre, když po dvaceti minutách svítilo na tabuli dvakrát číslo 43. První poločas však byl spíše labutí písní Slavie, která pak ještě krátce vedla na začátku třetí čtvrtiny, pak už ale převzalo iniciativu Brno a po výborném výkonu ve třetí čtvrtině vedlo až o třináct bodů. Poklidný závěr z toho nebyl, když Slavia ještě zabojovala, snížila na rozdíl čtyř bodů šest minut před koncem, dál to ale nešlo a Brno si závěr dokázalo pohlídat. Pražanky tak mohou litovat nejenom osmi zahozených trestných hodů, ale také několika solidních šancí ve vymezeném území, které v koši neskončily.

Jak už to bývá v play off zápasech zvykem, oba trenéři zúžili rotaci – Pražanek nastoupilo k zápasu osm, Brňanek dokonce jen sedm. U poražených zářila 25 body Kateřina Rokošová (plus jedenáct doskoků), na 19 se dostala Eliška Žílová. Vítězky mohou velebit dvacetibodovou kapitánku Evu Kopeckou, osmnáct bodů přidala Petra Malíková a 17 bodů s 13 doskoky Natalia Kucowski.

Dušan Medvecký (trenér KP Brno): „Holky si zaslouží absolutní respekt, máme dlouhodobě zraněné 3 klíčové hráčky, holky se parádně ve čtvrtfinále semkly a patří jim za to obrovský dík! Dnes jsme začali jinak než v sobotu, kdy se také hrálo v Nymburku, bez energie na obranné polovině, ale v útoku to bylo dobré. Rozhodla třetí čtvrtina, kdy jsme to zvládli na morálku. Slavii musím pochválit, patří ji uznání, jak sérii odbojovala.“

Petra Malíková (hráčka KP Brno): „Velmi vyrovnané utkání, bylo to hlavně o kondici. Klíčovým okamžikem byl náš dobrý úsek ve 3. čtvrtině, kdy nám padly střely s klaksonem. Zlepšená obrana po a doskoky nás posunuly do semifinále!“

7 Natálie Lukačková 0:00 0/0 0/0 0/0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0
8 Eliška Žílová 25:21 3/7 4/7 1/1 1 4 5 0 5 1 4 1 1 19 19
10 Veronika Aulichová 24:55 3/9 0/1 2/4 1 1 2 0 3 2 4 5 1 6 8
12 Klára Neubauerová 29:43 2/5 1/2 3/5 2 2 4 0 2 1 2 3 5 7 10
14 Eliška Mircová 29:36 0/0 1/4 0/0 0 0 0 0 2 2 1 0 5 -2 3
15 Petra Čípková 33:45 3/7 0/1 2/3 1 6 7 0 1 2 1 2 1 12 8
17 Sofia Biliková 16:19 0/2 0/1 0/2 1 0 1 0 0 0 0 1 1 -4 0
20 Štěpánka Ježková 5:43 0/0 0/0 0/0 0 1 1 0 1 0 0 0 2 0 0