Závěr sebral Žabinám výhru

Až nepovedená poslední pětiminutovka sebrala brněnským Žabinám šanci na výhru v prvním zápase letošního ročníku EuroCupu. Brňanky dlouho hrály vyrovnaný duel s belgickým celkem Castor Braine, nakonec ale podlehly 58:75. Za týden cestují Žabiny do Londýna k duelu s tamním ligovým šampionem Lions.

Doma na Rosničce před kamerami ČT Sport sice začaly Žabiny špatně a rychle prohrávaly, skvěle jim ale vyšel přelom první a druhé čtvrtiny a rychle se vrátily v čele s Petrou Záplatovou do hry, a dokonce převzaly vedení. Po přestávce se náskok patnáct minut přeléval ze strany na stranu, než byl rozdíl pět minut před koncem o bod pro Belgičanky. Následovala desetibodová série hostujících hráček, která zápas zlomila ve prospěch favorita.

Nejlepší hráčkou Žabin byla Petra Záplatová, autorka 19 bodů. Osm bodů přidala Eliška Hamzová. Hostující hráčky se opíraly o 16 bodů Aislin Konig.

Viktor Pruša, hlavní trenér Žabiny Brno

,,Myslím si, že dnes pro nás poměrně krutý, vzhledem k tomu vývoji, kdy jsme hodně času, s výjimkou prvních 5-6 minut, tahali za delší konec. Ale tak to je, myslím si, že jsme si zápas z velké části prohráli sami. Ve chvíli, když máme body po našich ztrátách, které tvrdě trestalo Braine, kterých bylo 21. Stejně tak hromada míčů z druhých šancí (15 bodů). To je prostře 36 bodů, které jsme darovali Braine a který nás podle mě stály výsledek. A samozřejmě, když se přidala i velmi nízká úspěšnost. Hlavně druhý poločas v úseku, kdy jsme si dokázali vytvořit velmi dobré střelecké pozice po obvodu hřiště, protože Braine velmi zacpávalo vymezené území, tak my jsme dnes stříleli se 17% úspěšností. S tím prostě nemůžeme pomýšlet na vítězství. Takže pro nás lekce, zase trošku škola a poučení o tom, že musíme nastoupit s trochu jinou agresivitou a očekávat jiný level basketbalu.“

Fréderic Dusart, hlavní trenér Mithra Castors Braine

,,Byl to tvrdý souboj. Myslím, že hra byla velmi vyrovnaná kromě posledních 5 minut. Jsme velmi šťastní, že jsme vyhráli o 17 bodů. Takový výsledek jsme ani nečekali, takže jsme za to velmi rádi. Měli jsme dobrou obranu a v posledních 5 minutách jsme trefili i důležité střely za 3 body. Tímto způsobem však chceme hrát celý zápas, nikoli pouze 5 minut před koncem. Ale udělali jsme mnoho chyb a myslím si, že dokážeme hrát lépe. Dvě naše hráčky se ještě musí pořádně sehrát s týmem. Očekáváme kolektivnější výkony v dalších zápasech. Navíc jsme rádi, že jsme využili situace, kdy dvě nové brněnské hráčky taktéž nejsou zcela sehrány s týmem.“