ŽBL pozná nováčka

Nový tým bude od příštího ligového ročníku působit v Chance ŽBL. Basketbalistky Strakonic totiž nezvládly třetí rozhodující duel baráže s vítězkami první ligy z Brandýsa a po více než třiceti letech sestupují z nejvyšší soutěže. Brandýs si ji naopak zahraje poprvé v klubové historii.

Strakonice přitom měly soupeřky na lopatě, když úvodní duel baráže na dva vítězné zápasy zvládly v Brandýse vyhrát téměř o třicet bodů. Pak ale propadly v domácí bitvě, prohrály po vyrovnané koncovce o pět a musela se hrát třetí nevyzpytatelná bitva o vše znovu na palubovce Středočešek. Znovu začaly lépe Strakonice a nakročily k záchraně startem 7:0. I na první nápor a otočku Brandýsa dokázaly zareagovat a v závěru třetí čtvrtiny vedly Strakonice o dvanáct bodů. Ani to ale nestačilo na jistou koncovku, Brandýs se rozstřílel ke 24 bodům v poslední čtvrtině a bylo z toho parádní drama. Ve festivalu minutých šestek vedly Strakonice pětadvacet sekund před koncem o dva body. Na druhé straně byla ale faulována při trojce domácí kapitánka Jana Maršíková. Do té doby neměla na kontě ani bod, ale zvládla dvěma šestkami ze tří vyrovnat a vynutit si prodloužení. V něm sice Strakonice daly úvodní koš, ale pak se trápily a závěr nezvládly. Velkou trojku trefila minutu a půl před koncem Andrea Ondroušková, poslala svůj tým do pětibodového vedení a závěr už si Brandýs pohlídal k výhře 79:76.

Právě Ondroušková byla jasnou hvězdou domácích vítězek, když zaznamenala 24 bodů a 15 doskoků, i když trefila jen sedm z třiceti střeleckých pokusů. Američanka Leeza Burdges přidala 7 bodů a 23 doskočených míčů. Strakonicím nestačilo 20 bodů a 13 doskoků Luisy Vydrové, o bod méně dala Sára Lišková.