Zdeněk začal porážkou, Levhartice nezlobily

Dvěma zápasy pokračoval ve středu program RENOMIA ŽBL. Pražská Slavia se dostala do akce po třech týdnech a nestačila na rozjetý Hradec, USK si zase doma bez potíží poradilo s Chomutovem.

Zdeněk začal porážkou

Neúspěšnou premiéru si na lavičce Slavie Praha odbyl David Zdeněk, když jeho tým padl v prvním zápase nového roku v Hradci 62:77.

Šestnáctého prosince hrála naposledy soutěžní zápas pražská Slavia, když podlehla Žabinám na jejich palubovce téměř dvacetibodovým rozdílem. Tento duel byl posledním odkaučovaným pro slovenského trenéra Jozefa Rešetára, kterého nahradil zkušený David Zdeněk. V jeho premiéře čekala Pražanky další těžká práce, tentokrát na palubovce druhého Hradce, který je navíc rozehranější, naposledy vyhrál o víkendu v Ostravě.

Slavia do zápasu výborně vstoupila a rychle vedla 5:0, lvice se ale nenechaly zastrašit, a hlavně díky dobře střílející Míše Matuškové vedly v osmé minutě 20:10. Tu ve druhé čtvrtině výborně doplnila Klára Vojtíková, která zvládla za patnáct minut v první půli nasázet sedmnáct bodů, a hlavně díky ní držely v poločase Východočešky osmibodový náskok.

Na začátku druhé půle uskočil Hradec až do čtrnáctibodového trháku a vypadalo to na klidný závěr, Slavia se ale dokázala vzpamatovat a ještě zabojovat, na zvrat to ale nebylo. Vojtíková přidala v druhé půli jen tři body, i tak ale byla s 20 body nejlepší střelkyní zápasu, navíc ji doplnila kapitánka Andrea Klaudová, která se dostala na 19 bodů. Simona Fišerová dala jen jeden koš, ale zase doskočila 14 míčů. Slavia se opírala o Elišku Žílovou a jejích 18 bodů, na dvanáct se dostala Natálie Miklíková.

Levhartice se držely jen v úvodu

Další poklidnou výhru si připsal pražský USK, který na domácí palubovce zdolal Levhartice Chomutov 124:35.

Pražanky se připravují na druhou euroligovou bublinu tvrdými tréninky, které prokládají „povinnými“ zápasy jako ten s Chomutovem. USK do zápasu vlétl s plnou vervou a sérií 9:0 daly zápasu jasný směr. Po pěti minutách svítil na tabuli hratelný stav z pohledu Chomutova 6:14, zbytek čtvrtiny byl ale jasně v režii USK a stavu po čtvrtině 35:8 ukazoval na rozhodnutý stav. Všechny hrací období vyhrál USK minimálně o sedmnáct bodů a rozdíl byl v závěru až 89 bodů.

Hned osm hráček domácích se dostalo do dvouciferných čísel v čele s Brionnou Jones a jejími 20 body, 13 bodů a 11 asistencí zvládla slovinská rozehrávačka Teja Oblak. Za Levhartice skórovalo jen pět hráček, na deset bodů se dostala jen Tereza Vorlová.