Známe čtvrtfinalisty poháru

Nasazení do čtvrtfinálových bojů měly už před odehráním čtyř dosavadních kol tři celky dlouhodobě působící na špici ligové tabulky, právě hned za USK. Jistotou čtvrtfinále měly hráčky Žabin Brno, KP Brno a Sokola Hradce Králové. Zbývalo tedy doplnit tři týmy, které prošly pavoukem. Podle očekávání neprošel do čtvrtfinále ani jeden z týmů působících v nižších soutěžích, kompletní zastoupení tak bude mít Chance ŽBL.

Nejblíže postupu do čtvrtfinále byla pražská BA Sparta působící v druhé nejvyšší soutěži. Pražanky prošly v druhém kole poháru přes BC Kolín a ve třetím přes Havířov, aby pak ve čtvrtém kole velmi slušně potrápily SBŠ Ostrava, se kterou podlehly až po boji 62:70. Ostrava měla v Praze silný start a ve druhé čtvrtině vedla až o sedmnáct bodů, náskok ale neudržela a Sparta s několika hráčkami s ligovými zkušenostmi se tři minuty před koncem přiblížila na rozdíl pouhých dvou bodů. Závěr ale patřil Ostravě a ta si tak zajistila místo ve čtvrtfinále. Pomohlo k tomu zejména 20 bodů Anacie Wilkinson, ve Spartě se osmnácti body blýskla Luisa Vydrová.

V druhém osmifinálovém souboji s prvoligovým týmem nedostal DSK Brandýs nad Labem příliš šancí od prvoligové Slavie. Středočešky si sice ve třetím kole poháru poradily s ligovými Strakonicemi, ale ve včerejším duelu vůbec nestačily a podlehly hladce 36:101. Brandýs v úvodních minutách dvakrát vedl, ale pak se Slavia rozjela a v úvodu druhé čtvrtiny už měla dvacetibodový náskok. Hostující trenér Dušan Medvecký přivezl do Brandýsa prakticky kompletní sestavu, která se se soupeřkami nepárala a náskok vzrostl až na dvaašedesát bodů. Drtivá byla zejména třetí čtvrtina, ve které Slavia vyhrála 42:4. Eliška Mircová vedla Slavii 19 body, jedinou dvoucifernou střelkyní Brandýsa byla se 14 body Marie Holá.

V jediném plně ligovém souboji si pro postup do čtvrtfinále na palubovku Trutnova dojela Slovanka, která zvítězila na palubovce soupeře jasně 90:61. Slovanka v lize ze šesti zápasů ještě nevyhrála, padla i na konci října v domácím duelu s Trutnovem, tentokrát si ale na Východočešky celek z Prahy vyšlápl. Trutnov vedl jen krátce v první čtvrtině, od závěru této hrací části ale hostující celek vedl dvouciferným rozdílem a duel kontroloval. V závěru utkání plného chyb (53 ztracených míčů dohromady obou týmů) rozdíl vystoupal až ke třicetibodové hranici. Slovanku vedla Mia Mašić s 20 body, Trutnov, který měl poprvé na lavičce jako asistenta amerického odborníka Briana McCormicka, táhly dvě desetibodové střelkyně Aneta Finková a Whisper Fisher.

Michal Martišek (trenér Kary Trutnov): "Naprosto zasloužené vítězství Slovanky. My jsme propadli ve všech činnostech, jak individuálních, tak týmových v obraně i útoku. Zkoušeli jsme zareagovat různými změnami, ale kdykoliv se nám povedl nějaký úsek a dostali se na dostřel 7-8 bodů, opět jsme nakupili nepochopitelné chyby. Slovanka hrála na rozdíl od nás s velkou chutí a energií a dovolili jsme jí opět získat vyšší náskok. Prohra nás samozřejmě mrzí, doufám, že to bude pro nás varovný signál před důležitými ligovými zápasy, které nás ještě do Vánoc čekají."

Určení čtvrtfinálových dvojic proběhne oficiálním losem, jehož termín bude oznámen v nejbližších dnech.