Známe finalisty, Ostrava sedmá?

Dvěma duely pokračoval v pátek večer program RENOMIA ŽBL. Po aprílovém dni známe kompletní složení finále, když se k Žabinám Brno jen o den později přidalo ZVVZ USK Praha. O třetí místo se utká Hradec s KP Brno. Blízko k sedmému místu má Ostrava, která na úvod série přehrála Slovanku.

Finále nejkratším způsobem

Nejrychlejší možnou cestou došly podle očekávání do finále RENOMIA ŽBL basketbalistky ZVVZ USK Praha. Ve třetím semifinále přehrály na domácí palubovce brněnské KP 120:55. Naladily se tedy jak na blížící se finálovou sérii, tak i na Final 4 Euroligy, které je čeká v tureckém Istanbulu už příští pátek a neděli.

Brňanky už měly v hlavě jasně start série o třetí místo proti Hradci Králové, který nastane zřejmě v úterý 5. dubna před kamerami ČT Sport a neměly už tolik sil na vzdorování bez potíží hrajícímu soupeři. Pražanky ovládly první čtvrtinu o osmnáct bodů, což byla navíc nejlepší ofenzivní čtvrtina ze strany KP, což příliš napínavý zbytek zápasu nenabízí. Ve třetí čtvrtině se svěřenkyním Dušana Medveckého nepodařilo nastřílet dvouciferný počet bodů a náskok stoupal až k pětašedesáti bodům. USK podle očekávání využíval vysokou úspěšnost střelby, výborně doskakoval a také sbíral jednu asistenci za druhou.

Bodově se v dresu USK nejvíce dařilo Daraganě Stankovič, která se dostala na 24 bodů, jen o bod méně a k tomu 17 doskoků přidala Brionna Jones. Brňanky se při velkých zdravotních problémech mohly spolehnout na šestnáctibodovou Ludmilu Dudáčkovou.

Ostrava se přiblížila k sedmému místu

Zejména výborná první čtvrtina SBŠ Ostrava přispěla k tomu, že je tento tým blíž k zisku konečné sedmé příčky v RENOMIA ŽBL a Slovanka k osmému místu. Ostrava vyhrála domácí úvodní zápas 86:73, odveta se hraje v úterý 5. dubna v Benešově.

Ostravanky daly hned v první čtvrtině 29 bodů a na začátku druhého hracího období vedly už patnáctibodovým rozdílem. Toto vedení však nedokázaly bez potíží udržet a Slovanka měla dva nápory, kterými se málem vrátila do utkání. První přišel ve druhé čtvrtině, kdy se pět minut před pauzou rozdíl ve skóre dostal na pět bodů a pak po zpětném vzrůstu náskoku do dvouciferných čísel přišel další nápor na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny, kdy to bylo sedm minut před koncem dokonce jen o čtyři body. Závěr ale patřil Ostravě, která si koncovku pohlídala má nakročeno k výhře v sérii. Ostrava sázela zejména na střelbu z dálky, když soupeřky přestřílela na trojky 12:6. V utkáním s minimem ztrát byla Ostrava také lepší v asistencích, kterých získala hned 31.

Hvězdou zápasu byla s 29 body domácí Soňa Světlíková, která potřebovala jen patnáct pokusů z pole, její spoluhráčka Josipa Silov dodala 16 bodů, 7 doskoků a 7 asistencí. Na stejný počet se dostala hostující opora Kateřina Zeithammerová a navíc zapsala i 8 doskoků a 9 asistencí.