Znovu Satoranská

Souběžně s duelem o třetí místo v Eurolize odstartovala také série o bronz v Chance ŽBL. Jako první do ní lépe nakročil Chomutov, který na domácí palubovce přehrál po vyrovnané bitvě Hradec Králové 76:73. Série na tři vítězné pokračuje v Hradci druhým zápasem v úterý.

Levhartice měly skvělý vstup do zápasu, proměňovaly s vysokou úspěšností střely jak za dva, tak i za tři body a po koši s faulem kapitánky Michaely Krejzové odskočily do vedení 21:8 po šesti minutách hry. Hradec se ale z děsivého startu oklepal, zlepšil obranu a v polovině druhé čtvrtiny se po šestkách Charlotte Velichové přiblížily na rozdíl jediného bodu 28:27. Ještě do přestávky šel ale Chomutov znovu do trháku a přidal devítibodovým vedením další velkou vlnu do zápasu jako na houpačce. Ta pokračovala ve třetí čtvrtině, do které Levhartice vstoupily vlažně, a dokonce poprvé přišly o vedení. To zajistila třináct minut před koncem svým košem Havrylchyk. Poslední nápor Chomutova v úvodu čtvrté čtvrtiny otočil skóre zpět pro domácí, náskok ale nebyl tentokrát takový a Hradec dotáhl utkání do dramatické koncovky. Kateřina Zeithammerová dvě minuty před koncem po nájezdu otočila, než se blýskla domácí Američanka Wynn-Pollard a minutu před koncem to bylo o čtyři pro Chomutov. Naději pro Hradec ještě vykřesala trojkou Effangová, klíčový koš ale dala patnáct sekund před koncem nejklíčovější hráčka Levhartic v play off Monika Satoranská. Effangová další trojkou neodpověděla a Levhartice mohly slavit.

Wynn-Pollard byla jasnou hvězdou zápasu s 26 body a šestnácti doskoky, Satoranská s Monikou Fučíkovou dodaly po patnácti bodech, první jmenovaná doskočila ještě jedenáct míčů. Střelkyní Hradce byla devatenáctibodová Effangová, na patnáct bodů se dostala Charlotte Velichová.

Josef Rešetár (trenér Levhartice Chomutov):

Trenére, v první řadě gratulace k úspěšnému vstupu do série o bronz. Jaký byl zápas z vašeho pohledu?„Velmi těžký, jak jsme očekávali. Byl to boj z obou stran.“

Řekl jste, že jste těžký zápas očekávali. Znamená to, že po jasných výhrách v základní části, jste vnímali výsledky Hradce Králové v play-off?„Je to tak. Moc dobře jsme viděli výkonnostní vzestup soupeřek v sérii s KP Brno.“

Co nakonec vyrovnaný duel, který jste získali díky koncovce, rozhodlo? Doskok?
„Ve druhém poločase jsme se na něm zlepšili, to je pravda, ale rozhodující podle mého bylo, že jsme měli víc pokusů za dva body při vyšší úspěšnosti. V trojkách soupeřky dominovaly, protože nám jich daly osm, ale my jsme to nahradily střelbou za dva body, která byla klíčová.“

Počtvrté v play-off jste zvládli vyrovnanou koncovku zápas. Čím to podle vás je?
„Máme zkušené hráčky, které v závěrečných sekundách nezazmatkují. Jde především o Bartoňovou a Satoranskou nebo Krejzová, která se nám ale v průběhu zápasu zranila. K nim se přidávají i mladé holky jako Kadlecová, Fučíková nebo Brejchová, která v závěru taky nedělají chyby.“

Zmínil jste kapitánku Krejzovou. Jaká je první prognóza jejího stavu?
„Neumím to odhadnout, ale vzhledem k tomu, jak jí to bolelo, bych řekl, že směrem k zápasu v Hradci to bude problém.“