Zvítězí zkušenost nebo dravé mládí?

V sérii hrané na tři vítězné zápasy už prohrávaly 0:2 a každý další neúspěch tam znamenal konce finálového snu. Jenže hráčky KP Brno dokázaly v sérii s Žabinami srovnat krok a v rozhodujícím zápase semifinálového klání budou mít výhodu domácího prostředí.

Jak se situace dokáže během čtyř dnů zcela otočit, se přesvědčili na Žabinách. Trenér Pruša po druhém vítězném zápase varoval natěšené fanoušky, že ještě není nic hotovo. Věděl to on i hráčky. A černý scénář se zatím naplňuje, i když ještě není všem dnům konec. Mohou to být nakonec hráčky z Rosničky, kdo vyzve ve finále ZVVZ USK Praha.

Jenže o něco lépe je na tom nyní KP Brno. Druhý celek po základní části ŽBL se dokázal vydrápat z propasti a je zpět ve hře. Hráčky se naučily, jak překonat obranu soupeřek, která jim ve všech předchozích zápasech dělala velké problémy. Když ve čtvrtečním zápase začaly Žabiny dotahovat, nepřipustilo žádné diskuze zkušené jádro KP. Nejlepší čtvrtinu v play-off odehrála reprezentační rozehrávačka Lenka Bartáková, která druhou výhru svého týmu jistila deseti body.

Pro tým z Rosničky to musí být hodně náročná série. Před ní nebo v jejím průběhu přišly o dvě zraněné a zkušené hráčky, což se negativně projevuje na týmové rotaci. Slabší den si vybrala do té doby tahounka Žabin v semifinále Marques Webb, která zaznamenala své první body až v závěrečné čtvrtině. Pokud chce mladý tým pomýšlet na postup, musí přitom všechny hráčky zahrát na hranici možností. Už dvakrát to dokázaly.

Většina argumentů hovoří pro KP, ale rozhodující zápas play-off série a navíc derby všechny papírové předpoklady může roztrhat na kousíčky.