Vyhledávaní

Lvice na Univerziádě míří do čtvrtfinále

České basketbalistky slaví na Světové Univerziádě v italské Neapoli druhou výhru ze dvou zápasů a mají zajištěný postup ze základní skupiny do čtvrtfinále. Lvice pod vedením Daniela Kurucze si včera zvedly sebevědomí výhrou ve vyrovnané bitvě s Maďarskem a do zápasu s Ukrajinou vlétly plné energie. Navzdory včerejšímu úderu od soupeřky do obličeje a podezření na zlomeninu nosu nastoupila i pivotka Břicháčová. Češky začaly ještě lépe, než ve včerejším utkání a díky drtivému úvodu vedly v osmé minutě 19:2. To předznamenalo vývoj zápasu, a i když se Ukrajinky na chvíli probraly a snížily, v polovině druhé desetiminutovky vzrostl náskok Lvic poprvé nad dvacet bodů.

Češky zahájily Univerziádu dramatickou výhrou nad Maďarskem

Ženská basketbalová reprezentace zvítězila v úvodním zápase na Světové Univerziádě v italské Neapoli. Češky ve vyrovnané bitvě přehrály Maďarky 56:54 a úspěšně nakročily k postupu ze skupiny. Turnaj pro ně pokračuje ve čtvrtek od 13 hodin zápasem s Ukrajinou.

Zavládlo zklamání, Češky prohrály až příliš vysokým rozdílem

Na české basketbalistky dnes čekal poslední zápas základní části na ME, ve kterém vyzvaly Černou Horu. Lvice do utkání vstupovaly v komfortnější pozici, když na svém kontě měly ze dvou zápasů jednu výhru. Černohorky dosud v Rize zvítězit nedokázaly. Češkám by tak měla stačit k postupu i prohra o 11 bodů, pokud ve večerním zápase nedojde k překvapení.

Velký návrat ve druhé půli přinesl Lvicím první výhru

Zhruba 20 hodin po úvodním utkání na EuroBasketu 2019 byly české basketbalistky už zase zpátky na palubovce, aby poměřily své síly s reprezentací Švédska. Ta včera přehrála jasně Černou Horu, a tak by si dnes mohla zajistit postup ze skupiny. Naopak Češky ztratily po dobrém výkonu zápas s favorizovanou Francií, takže vítězstvím by se jim do postupové matematiky hodilo.

Nemáme se za co stydět, třicet minut jsme hrály na výhru, velí kapitáka

Ve velmi dobrém světle se na úvod Eurobasketu 2019 ukázaly české basketbalistky. V lotyšské Rize Češky v prvním zápase tři čtvrtiny trápily favorizovanou Francii, a ještě dvě minuty před koncem držely reálnou šanci na vítězství, než podlehly trochu krutě 61:74. Podle hlavních střeleckých opor týmu Romany Hejdové a Kateřiny Elhotové však rozhodně není třeba věšet hlavu.

Lvice zaskočily favoritky, ale nakonec na úvod ME padly

České basketbalistky dnes vstoupily do evropského šampionátu, na kterém startují potřinácté v řadě. Los jim na úvod nepřichystal vůbec snadnou úlohu. V Rize vyzvaly Francouzky, které obhajují stříbrné medaile a patří i letos k nejžhavějším kandidátům na zisk cenného kovu.

Nemůžu se dočkat domácí atmosféry, hlásí před ME "Američanka" Vitulová

Českou ženskou reprezentaci do 20 let čeká v létě největší domácí basketbalová akce tohoto léta. Svěřenkyně amerického trenéra Kena Scalabroniho budou na začátku srpna v Klatovech hostit evropský šampionát. Příprava začala před měsícem, první pořádné zápasy však odehrály Lvice o víkendu ve francouzském Lyonu, kde ze tří duelů přivezly Češky jednu výhru.

Generálka na ME vyšla Lvicím na výbornou, vrátily Chorvatkám porážku

České basketbalistky v generálce na evropský šampionát přehrály Chorvatsko 79:59 a vrátily mu porážku z úvodního přípravného zápasu. Na turnaji v Piešťanech tak navázaly na včerejší výhru nad domácím Slovenskem a na Eurobasket do Lotyšska odjíždí s celkovou bilancí šesti výher a tří porážek v přípravném období.