Vyhledávaní

Drama v Praze, skvělý start Trutnova

Přes víkend se čtyřmi zápasy dohrálo čtrnácté kolo ŽBL. Šlágrem kola byl souboj Slavie s KP Brno, ze kterého Brňanky vezou cennou výhru z hlavního města. V ostatních utkáních zvítězili favorité.

Čtrnácté kolo ŽBL: Ostrava (nejméně) se dvěma posilami, KP Brno s jednou

Víkendový souboj 14. kola Ženské basketbalové ligy mezi BLK Slavia Praha a KP Brno je stále zajímavější. Nedosti na tom, že první vzájemný duel získaly Královopolanky 74:73, oba celky do odvety půjdou v hodně pozměněném složení. A také se zcela novými trenérskými týmy, v tomto směru se odehraje slovenský souboj Stanislav Onuška, Jozef Rešetár vs. Martin Pospíšil, Andrea Kuklová.

Ztracený náskok a frustrace, USK padl ve druhém prodloužení

Málo vídaných padesát minut trval Euroligový zápas jediného českého zástupce v nejlepší ženské klubové soutěži v Evropě. Basketbalistky USK Praha doma v osmém kole této soutěže podlehly ruskému Orenburgu 86:90 po dvojím prodloužení, když ve druhé půli ztratily sedmnáctibodové vedení. Připsaly si druhou porážku v sezoně, první doma a přišly o možnost zajistit si postup do play off už po tomto zápase.

Bartáková při premiéře slaví, KP udolalo Nymburk

Nedělní program v ŽBL nabídl fanouškům stejně jako v sobotu dva zápasy třináctého kola. V nejočekávanějším duelu povánočního programu se zadařilo Královopolankám, když Brňanky přehrály v jednom z důležitých duelů o postavení pro play off Nymburk 68:64. Ve večerním utkání se po několika nepříliš povedených výkonech povedl zápas pražské Slavii, která veze z Teamstore Brno hladkou výhru 68:94.

Žabiny nestačily v Hradci, USK si nedělal potíže

Sobota v ŽBL nabídla fanouškům dva duely třináctého kola. V jednom ze šlágrů prvního povánočního soupeření nestačily Žabiny na Hradec Králové, když se protrápily druhou čtvrtinou. Ve večerním zápase potvrdil USK roli favorita proti Slovance.

Preview: USK poslední stovku od Žabin a dva velké hity

Úvodní zápasy roku 2019 jsou tady - hraje se třinácté kolo Ženské basketbalové ligy. Nejsledovanější bude střet čtvrtého KP Brno s druhým BS DSK Basketball Nymburk. Ale podobně prestižním je také souboj pátého Sokola Nilfisk Hradec Králové se třetími Žabinami Brno. Do programu nezasáhne Lokomotiva Trutnov, která má volný los.