Vyhledávaní

Karolína Elhotová: Uvidíme, jak se chlapi vyspí

Před čtvrtečním děčínským All-Star rozsévá strach mezi soupeři obou pohlaví. Jako obhájkyně trofeje zcela oprávněně. Karolína Elhotová z pražského ZVVZ USK ale nechce jen obyčejnou obhajobu v trojkařské soutěži, v rámci férovosti žádá i pro sebe 60vteřinový limit na 25 pokusů. O tom, zda jej dostane, se přesvědčíte sami buď přímo v děčínském ARMEX Sportcentru, nebo u živého přenosu z All-Star Game na TVCOM.cz (od 16:30), či ze záznamu na ČT Sport (od 21:50).

V čem si na svého Válečníka věří Tereza Pecková

Pět let tvoří basketbalový pár, který drží i na dálku. Dnešní Štědrý večer nebude žádnou výjimkou – on jako kyjovský rodák opustil o vánočních svátcích děčínské pracoviště a odjel na Moravu. Ona zase na pár dnů vyklidila brněnskou základnu a vydala se za rodiči do Ústí nad Labem. I Vánoce tak potvrzují, že Jakub Krakovič a Tereza Pecková to se společně trávenými chvilkami nemají vůbec jednoduché.

Ostrava drží naději, USK bez problémů, Lvice uhájily a Technic čeká

Role favoritů dostály v sobotu svých papírových předpokladů. Pravda, někdy bylo potřeba k naplnění předpokladu zisku dvou bodů většího úsilí, někdy se ale zdálo vítězství snadnou cestou. I když sobotní zápasy skončily prakticky bez překvapení, bylo se na palubovkách rozhodně na co dívat.

Double-doubly zlomily Trutnov

Zápas na západě Čech byl dost možná zároveň utkáním o to, kdo se v play-off vyhne ZVVZ USK Praha. Jelikož karlovarské basketbalistky mají tuto čerstvou zkušenost z loňských vyřazovacích bojů, měly o motivaci postaráno. Navíc když k tomu přičteme neúspěch z trutnovské palubovky ze začátku sezony, nebylo o zvýšené motivaci pochyb.

Rozlučka s rokem 2016 zavání několika nadílkami

Program patnáctého, v kalendářním roce 2016 posledního kola základní části Ženské basketbalové ligy lze rozdělit na dvě stejné poloviny. Tři utkání slibují napínavé bitvy mezi sousedy v tabulce, bitvy, které promluví do závěrečného pořadí. A tři utkání se zdají být dopředu rozhodnuta. Trojice favoritů by mohla předvánoční atmosféru využít k nadílkám...

Poprvé v historii. Strážkyně koše Chomenčuk zvládla dvouciferný počet bloků

Alexandra Chomenčuk se zapsala do kroniky Ženské basketbalové ligy. Stala se první hráčkou od zavedení podrobných statistik (sezona 1998/99), která v jediném utkání zablokovala dvouciferný počet střel. Ukrajinská pivotka v neděli ve 14. kole pomohla DSK Basketball Nymburk k domácímu triumfu 66:50 nad Handicapem Brno.

Trutnov rozstřílel Slovanku

Trutnovské basketbalistky v prvním poločase před domácím publikem otevřely stavidla ofenzivní hry. V první čtvrtině dokázala Slovanka jejich 28 bodům ještě trochu konkurovat nástřelem 22 bodů, ale když do toho Trutnov ještě šlápl a do poločasu přidal dalších 33 bodů, došel Středočeškám ofenzivní dech. 27 bodů rozdílu v poločase nedávalo Slovance příliš nadějí do druhého dějství.

I mládežnické týmy znají soupeře

Mládežnické reprezentace znají své soupeře, rozhodl o nich los v pražském hotelu Clarion. Výsledky dnešního losu v "českých" divizích můžete najít na následujících řádcích: