Vyhledávaní

Vaughn kralovala zápasu o bronz

Nezastavitelná pivotka Krystal Vaughn, která se zaskvěla 39 body do koše Trutnova, dotáhla pražskou Slavii k bronzovému umístění v Nilfisk FINAL 4 Českého poháru 2017. Střely do čtyř metrů kolem koše proměňovala jako automat, svůj celek dovedla k vítězství 86:67 a alespoň částečně tak zmírnila hořkost z nedělní semifinálové porážky od KP Brno. Navíc jde o vůbec první medailový úspěch pražského klubu.

Handicap otočil s Trutnovem a zařídil brněnské finále

Druhé semifinále Nilfisk FINAL 4 a druhý souboj sousedů z tabulky ŽBL. Handicap Brno a Trutnov spolu na ligových palubovkách bojují o šestou příčku po základní části, ale dnes mělo jít také o hodně – o postup do pohárového finále a jistotu medaile.

KP rozstřílelo Slavii a je ve finále Nilfisk FINAL 4

Los Nilfisk FINAL 4 proti sobě svedl v prvním semifinále dvě družstva, které v posledním kole budou na dálku bojovat o přední příčky v ŽBL. Dneska to však na Rosničce byla jiná soutěž, kde jediné zaváhání znamená konec nadějí na zisk zlata.

Pamětnice Kašpárková by byla spokojená s tisícovkou

Je jedinou hráčkou sestavy brněnského Handicapu, která pamatuje jeho poslední triumf v Českém poháru basketbalistek z roku 2013. Takovou proměnou prošel za čtyři sezony kádr týmu z brněnských Žabovřesk. „Stále na ten titul hodně vzpomínám,“ přiznává Barbora Kašpárková.

"Multifunky" Hindráková - ta, co není na statistiky, ale na dorty

Obrovské! Odpověď lídra týmu Kateřiny Hindrákové na to, jak velké překvapení je aktuální ligová bilance basketbalistek Trutnova (11-10) s bonusem postupu do pohárového Nilfisk FINAL 4, je více než jednoznačná. Zvlášť poté, co se v létě podařilo zachránit existenci týmu v nejvyšší soutěži, se zkušenou rozehrávačkou nelze nesouhlasit.

Tereza Sedláčková věří v týmovou chemii s výrazným krystalickým prvkem

Basketbalová Slavia zatím prožívá úspěšnou sezonu. Ty hlavní vrcholy, podle kterých se pak bude celý rok hodnotit, ale na pražský celek teprve čekají. Ten první přijde na řadu už o víkendu v Brně. Poprvé ve své historii budou Slávistky usilovat o medaili z Českého poháru v rámci Nilfisk FINAL 4.

České Lvice hlásí zvučnou posilu

Česká basketbalová reprezentace žen získala do svých řad před domácím FIBA Mistrovstvím Evropy (16. - 25. června 2017) posilu. Jak je to možné? České občanství totiž získala dlouholetá opora českého mistra ZVVZ USK Praha Kia Vaughn. Američanka už v Praze točí svou pátou sezonu a nyní jí uvidíme i v dresu národního týmu.

BA bojuje o play-off, USK bez problémů

Favorit ZVVZ USK Praha dorazil na brněnskou Morendu jen s osmi hráčkami a bez největších opor, ale i tak si s Technicem nedělal problémy a zvítězil s přehledem. To pro Karlovy Vary byl zápas se Slovankou otevřenější a především mnohem důležitější...