Čas odvet nastal. S dvanáctým kolem začíná druhá polovina základní části Ženské basketbalové ligy. Hitem víkendu je střetnutí BLK Slavia Praha - Sokol ZVUS Hradec Králové. Napětí do něj vnáší mladá rivalita obou celků. Potkaly se v posledních dvou čtvrtfinále play-off, pokaždé uspěl Hradec. A také jejich první měření aktuální sezony stálo za to a skončilo rozdílem jediného bodu.

Důvody k radosti v Brně, Hradci i Trutnově

Ženská basketbalová liga má za sebou jedenáct kol. Tedy polovinu základní části. A to je příležitost ohlédnout se za podzimními událostmi. Nůžky se rozevírají, kvalita se koncentruje do horních pater tabulky. Ale dobré zprávy se týkají i klubů v její dolní polovině. Kdo překvapil příjemně? Kdo už méně?

Hosté druhými poločasy dělali rozdíl

ECHO NEDĚLE V ŽBL O 52, 39, 34 a 26 bodů. Čtyřmi na první pohled jednoznačnými výsledky pro hosty se v neděli dohrávalo 11. kolo Ženské basketbalové ligy, po němž následuje 13denní reprezentační přestávka. Jenže ne všechna skore reflektují samotný průběh zápasů, které v prvních poločasech většinou ještě nebyly rozhodnuté.

Vyoralová flirtovala s triple doublem

Shooting guardka ZVVZ USK Tereza Vyoralová málem překročila hranice všedních dnů, když v duelu 11. kola téměř uchvátila v evropském basketbalu takřka mýtickou metu triple doublu. V metropolním derby se Slavií jí k milníku chyběla jediná asistence a 2 doskoky. I dosažených 16 bodů, 9 asistencí a 8 doskoků ale představovalo za 27 odehraných minut exkluzivní počin. Členka slavného podkošového klanu navíc byla důležitou součástí úvodního čtyřminutového trháku na 16-4, který prakticky rozhodl o všem.

Překvapení v Podkrkonoší!

Trutnovská Lokomotiva drtivým finišem ve druhé půli překvapila v předehře 11. kola favorizovaný brněnský Handicap a díky skore 36-19 ve druhých 20 minutách složila hosty 77-61. Zapsala tak šestou výhru, naopak Brňanky teprve třetí prohru.

Vzácné derby a setkání extrémů

PREVIEW 11. KOLA ŽBL: V předchozích ročnících Ženské basketbalové ligy se na první pražské derby do 11. kola základní části rozhodně čekat nemuselo. Leč časy se mění, letos má hlavní město v nejvyšší soutěži pouze dva zástupce - ZVVZ USK Praha a BLK Slavia Praha. A ti na své první setkání museli čekat do poslední možné chvíle. První fáze soutěže se totiž právě o následujícím víkendu zlomí do své druhé poloviny. 11. dějství ŽBL však startuje už ve středu duelem Trutnova s brněnským Handicapem.

Dvě stovky, SBŠ hrozila a 50 šestek Handicapu

ECHO 10. KOLA ŽBL Stovka v podání Hradeckých lvic i pražského USK, nůše ztrát i trestných hodů v očekávané bitvě o udržení druhé top bilance mezi Handicapem Brno a pražskou Slavií, nelehká popohárová práce Nymburka proti Ostravě, 10 klíčových minut, v nichž KP Brno přemohlo Lokomotivu Trutnov, a karlovarský úder z úvodu druhé půle. To jsou uzlové body čtyř sobotních, jedné páteční a jedné nedělní bitvy desátého kola ŽBL.

Čas zranění, nemocí, změn - a bojů o 2. místo

PREVIEW 10. KOLA ŽBL První listopadová pozvánka k zápasům Ženské basketbalové ligy nabízí především informace, kdo k vidění v desátém kole (možná) nebude. Zranění, nemoci a jiné důvody absence zdá se k tomuto období v nejvyšší soutěži patří.

U19 Chance 23 body vyrovnala rekord!

ECHO NEDĚLE V ŽBL Dva nedělní jednoznačné zápasy uzavřely 9. kolo ŽBL. ZVVZ USK dal rekordní výuční list soupeřkám z U19 Chance a Handicap v brněnském derby neměl problémy s MK Technic.

Slovanka bez šance, KP bez rozehry

ECHO SOBOTY V ŽBL I v sobotu byla na programu jen dvě utkání 9. kola ŽBL, v nichž si Nymburk i přes záplavu ztrát došel pro jisté domácí vítězství nad Slovankou a Slavia rovněž v domácím prostředí skolila díky lepší střední fázi zápasu KP Brno, jež v utkání brzy přišlo o svou ústřední rozehrávačku.