Hradec znovu zvládl derby

Jako už tradičně v posledních letech ovládly basketbalistky Hradce Králové derby s Trutnovem. Na palubovce Trutnova zvítězily Lvice 93:66 a v derby si připsaly dokonce devatenácté vítězství za sebou.

Přitom Trutnov, který má v sezóně na kontě jedinou výhru, odehrál doma velmi dobrý první poločas, ve kterém několikrát vedl a střelecky se s favoritem držel na dostřel. Ve třetí čtvrtině pak přišla ale málo vídaná hostující série 19:0, KARA čekala na první body v druhé půli téměř osm minut, než se prosadila Kyah Proctor a rozdíl byl v tu chvíli na dvaceti bodech. Hradec se tím dostal do střelecké pohody a tím už si zápas hlídal. V poslední čtvrtině nasázely dalších jedenatřicet bodů a dohrály závěr zápasu v poklidu i se zapojením všech deseti hráčů z lavičky.

Trutnov porazilo jedenadvacet ztracených míčů, Hradec trefil deset trojek, a navíc se dostal ke třiceti trestným hodům. Nejlepší střelkyně zápasu byla hostující nová posila Julia Vydrová s 18 body, která vedla šest dvouciferných střelkyň. Šestnáct bodů dodala Kristýna Čuperková. Domácí celek vedly dvě sedmnáctibodové Tereza Králová a Finka Sara Rokkanen.